EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Cуб'єктивні оцінки свого стану пацієнтами з виразковим колітом та після проктоколектомії

гастроентерологія гастроентерологія
гастроентерологія гастроентерологія

Було проведено перехресне дослідження для вивчення впливу ступеня тяжкості симптомів виразкового коліту та проктоколектомії на дев'ять результатів за суб'єктивною оцінкою пацієнтами.

Дивитися все

Гловні тези

Виразковий коліт пов'язаний зі стомлюваністю та зниженням працездатності, настрою та якості життя навіть у пацієнтів із симптомами легкого ступеня тяжкості. Крім того, у пацієнтів, які перенесли проктоколектомію, результати суб'єктивної оцінки гірші, ніж у пацієнтів у стадії ремісії.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено перехресне дослідження для вивчення впливу ступеня тяжкості симптомів виразкового коліту та проктоколектомії на дев'ять результатів за суб'єктивною оцінкою пацієнтами.

Методологія

У дослідження YOURS (YOu and Ulcerative colitis: Registry and Social network) були послідовно включені пацієнти, які отримують лікування у центрах високоспеціалізованої медичної допомоги. Вони заповнили валідовані опитувальники, що включають питання про спосіб життя, симптоми, пов'язані з захворюванням, та психосоціальні фактори.

Ступінь тяжкості симптомів визначали за допомогою самостійної оцінки частоти випорожнень і ректальних кровотеч (класифікованих як ремісія або активне захворювання (важкого, помірного або легкого ступеня)). Шляхом порівняння стандартизованої різниці середніх значень для результатів із суб'єктивною оцінкою пацієнтами був виконаний аналіз впливу проктоколектомії або ступеня тяжкості симптомів за 9 шкалами на сон, працездатність, настрій та якість життя.

Результати

Згідно з результатами аналізу 1971 заповненого опитувальника, 2,1 % учасників опитування (n = 42) перенесли проктоколектомію, 29,6 % (n = 583) перебували у стадії активного захворювання та 68,3 % (n = 1346) – у стадії ремісії. Була відзначена лінійна кореляція між наростанням тяжкості симптомів та погіршенням якості життя, підвищенням стомлюваності, посиленням тривоги, посиленням депресії та зниженням працездатності.

Примітно, що навіть у пацієнтів із симптомами легкого ступеня тяжкості оцінки вказували на гірший стан, ніж у пацієнтів на стадії ремісії. Крім того, у пацієнтів, які перенесли проктоколектомію, оцінки були нижчими, ніж у пацієнтів у стадії ремісії.

Висновок

Навіть симптоми легкого ступеня тяжкості при виразковому коліті пов'язані зі стомлюваністю та зниженням працездатності, настрою та якості життя. Це вказує на можливість покращення задоволеності пацієнтів за рахунок активного лікування, незалежно від ступеня тяжкості захворювання.

Джерело:

Journal of Gastroenterology

Стаття:

Association of ulcerative colitis symptom severity and proctocolectomy with multidimensional patient-reported outcomes: a cross-sectional study

Автори:

Katsuyoshi Matsuoka і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: