Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого контрольованого дослідження було визначення ефективності застосування ескетаміну у різних дозах з точки зору відновлення пацієнток, які перенесли модифіковану радикальну мастектомію.
При інфузійному введенні ескетаміну в різних дозах (зокрема у дозі 4 мкг/кг/год) забезпечується більш ефективне відновлення на 1-й та 3-й день після модифікованої радикальної мастектомії, а також зниження інтенсивності післяопераційного болю.
Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого контрольованого дослідження було визначення ефективності застосування ескетаміну у різних дозах з точки зору відновлення пацієнток, які перенесли модифіковану радикальну мастектомію.
В рамках дослідження 99 пацієнток рандомізували в контрольну групу (групу C: на отримання фізіологічного розчину), групу застосування ескетаміну у високій дозі (групу E2: на отримання препарату в дозі навантаження 0,5 мг/кг, а потім в дозі 4 мкг/кг/год у вигляді інфузії) та групу застосування ескетаміну в низькій дозі (групу E1: на одержання препарату у дозі навантаження 0,5 мг/кг, а потім у дозі 2 мкг/кг/год у вигляді інфузії). Основними кінцевими точками були оцінки якості відновлення після операції за відповідною шкалою (QoR-15) на 1-й післяопераційний день (ПОД) та на 3-й ПОД.
Додатковими кінцевими точками були якість сну на 1-й ПОД, біспектральний індекс (BIS) через 10, 30 та 60 хвилин після операції, оцінка інтенсивності болю за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) протягом доби після операції, частота виникнення нудоти, блювання, сонливості, нічних жахів та інтранаркозного пробудження.
На 1-й та 3-й ПОД у групах E1 та E2 загальна оцінка за шкалою QoR-15 була вищою, ніж у групі C. У групах E1 та E2 якість сну на 1-й ПОД та BIS через 10, 30 та 60 хвилин після операції були вищими, ніж у групі C. Оцінки інтенсивності болю за ЧРШ у групах E1 та E2 через 2, 4, 6, 12 та 24 години після операції були нижчими порівняно з групою C. Порівняно з групою E1 у пацієнток із групи E2 оцінки інтенсивності болю за ЧРШ були нижчими через 6, 12 та 24 години після операції. У порівнянні з групою C у групах E1 та E2 частіше спостерігалася сонливість.
Інфузійне введення ескетаміну в різних дозах, зокрема в дозі 4 мкг/кг/год, забезпечує зниження інтенсивності післяопераційного болю, а також швидке відновлення у пацієнток, які перенесли модифіковану радикальну мастектомію. Однак при застосуванні ескетаміну було відзначено підвищення частоти розвитку сонливості та вищі значення біспектрального індексу.
Drug Design, Development and Therapy
Effects of the Different Doses of Esketamine on Postoperative Quality of Recovery in Patients Undergoing Modified Radical Mastectomy: A Randomized, Double-Blind, Controlled Trial
Min Zhu і співавт.
Коментарі (0)