Метою цього дослідження була оцінка ідеальної частоти стимуляції електрикою для забезпечення найкращого знеболювального ефекту, вивчення основного механізму дії та визначення ефективності застосування електроакупунктури у поєднанні з внутрішньовенною керованою пацієнтом аналгезією у лікуванні болю після кесаревого розтину.
Застосування електроакупунктури у поєднанні з внутрішньовенною керованою пацієнтом аналгезією після кесаревого розтину – ефективний та безпечний варіант лікування болю.
Метою цього дослідження була оцінка ідеальної частоти стимуляції електрикою для забезпечення найкращого знеболювального ефекту, вивчення основного механізму дії та визначення ефективності застосування електроакупунктури у поєднанні з внутрішньовенною керованою пацієнтом аналгезією у лікуванні болю після кесаревого розтину.
У цьому рандомізованому клінічному дослідженні для полегшення болю у жінок, які перенесли кесарів розтин, застосовували керовану пацієнтом внутрішньовенну аналгезію фентанілом. Після операції учасниць рандомізували до трьох груп: групу застосування електроакупунктури з частотою 2 Гц (n = 53), групу застосування електроакупунктури з частотою 20/100 Гц (n = 53) та групу імітації електроакупунктури (n = 52, контрольна група).
Учасниці з двох груп застосування електроакупунктури з частотою 2 або 20/100 Гц пройшли процедуру відповідного впливу на акупунктурні точки ST36 та SP6. У групі імітації електроакупунктури учасниці отримували вплив на позамеридіанні точки без стимуляції електроенергією. У всіх групах було проведено чотири сеанси електроакупунктури — через 6, 12, 24 і 48 годин після операції.
Основною кінцевою точкою була кількість натискань на інфузійну помпу для подачі знеболювального засобу протягом 48 годин після операції. Додатковими кінцевими точками були час до першого запиту аналгезії, вміст інтерлейкіну-6 і прокальцитоніну через 12 і 48 годин після операції, обсяг застосування фентанілу протягом 48 годин після операції, оцінка інтенсивності болю через 6, 12, 24 та 48 годин після операції та кількість натискань на інфузійну помпу для подачі знеболювального засобу протягом 6, 12 та 24 годин після операції.
В аналіз, що виконується з припущення, що всі пацієнти отримали призначене лікування (ITT-аналіз) було включено 174 першовагітні жінки. У порівнянні з групою імітації електроакупунктури, у жінок із групи застосування електроакупунктури було виявлено статистично значуще зниження оцінок інтенсивності болю, кількості натискань на інфузійну помпу для подачі знеболювального засобу у всіх чотирьох контрольних точках та обсягу застосування фентанілу протягом 48 годин після операції.
Протягом 48 годин після операції застосування електроакупунктури у поєднанні з внутрішньовенною керованою пацієнтом аналгезією забезпечує більш ефективне купірування болю порівняно з імітацією електроакупунктури у поєднанні з внутрішньовенною керованою пацієнтом аналгезією. Електроакупунктуру можна вважати безпечною та ефективною процедурою, застосування якої може підвищити ефективність внутрішньовенної керованої пацієнтом аналгезії, що призначається для лікування болю після кесаревого розтину. Електроакупунктуру можна пропонувати як рутинну додаткову терапію для полегшення болю після кесаревого розтину.
American Journal of Obstetrics & Gynecology MFM
Efficacy of Electroacupuncture Combined with Intravenous Patient-controlled Analgesia after Cesarean Section: A Randomized Clinical Trial
Ying JIN і співавт.
Коментарі (0)