EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність використання системи назальної доставки флутиказону при хронічному риносинуситі

риносинусит риносинусит
риносинусит риносинусит

Метою дослідження було порівняння результатів використання системи назальної доставки (EDS) флутиказону (FLU) (EDS-FLU) у осіб, які раніше не піддавалися операції на пазухах носа, та у осіб з рецидивними симптомами, які перенесли ендоскопічну операцію на пазухах носа (ЕОПН).

Дивитися все

Гловні тези

У осіб з хронічним риносинуситом та поліпами носової порожнини використання системи назальної доставки флутиказону забезпечує ефективне зниження виразності симптомів та покращення якості життя.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було порівняння результатів використання системи назальної доставки (EDS) флутиказону (FLU) (EDS-FLU) у осіб, які раніше не піддавалися операції на пазухах носа, та у осіб з рецидивними симптомами, які перенесли ендоскопічну операцію на пазухах носа (ЕОПН).

Методологія

В рамках пошукового аналізу було виконано об'єднання даних, отриманих у двох контрольованих дослідженнях (NAVIGATE I та NAVIGATE II). Було проведено порівняння за показниками якості життя, ступенем тяжкості поліпів носової порожнини та виразністю симптомів хронічного риносинуситу між пацієнтами, які раніше не піддавалися ЕОПН, та пацієнтами, які перенесли цю операцію.

Результати

Результати оцінки ступеня тяжкості поліпів носової порожнини, а також результати оцінки за кількома шкалами виразності симптомів та функціонування/якості життя (шкала загальної оцінки динаміки стану пацієнтом (Patient Global Impression of Change), індекс обмеження життєдіяльності через риносинусит (Rhinosinusitis Disability) тест для оцінки наслідків хвороб носа і приносових пазух (Sinonasal Outcomes Test) і шкала закладеності носа (Congestion Score)) свідчили про наявність статистично значущих і порівнянних переваг застосування EDS-FLU у пацієнтів, які раніше не піддавалися ЕОПН (EDS-FLU в дозі 372 мкг (n = 111), EDS-FLU у дозі 186 мкг (n = 108) та EDS з плацебо (n = 108)), і у пацієнтів, які раніше перенесли цю операцію (EDS-FLU у дозі 372 мкг (n = 49) , EDS-FLU у дозі 186 мкг (n = 52) та EDS з плацебо (n = 53)).

У пацієнтів, які раніше перенесли операцію, відповідь на лікування у числовому вираженні при оцінці за допомогою декількох інструментів (тест для оцінки наслідків хвороб носа та приносових пазух, індекс обмеження життєдіяльності через риносинусит та оцінка ступеня тяжкості поліпів носової порожнини) була більш виразною (що, однак, не було статистично значущим) при більш високих дозах препарату, чого не спостерігалося у пацієнтів, які раніше не піддавалися операції.

Висновок

У пацієнтів з хронічним риносинуситом та поліпами носової порожнини з рецидивуючими симптомами після операції на пазухах носа використання EDS-FLU супроводжувалося статистично значущим покращенням стану при оцінці за допомогою різних інструментів, у тому числі шкал для визначення ступеня тяжкості поліпів, виразності симптомів та якості життя/функціонування. У осіб, які раніше перенесли ЕОПН, застосування препарату у вищій дозі (по 2 впорскування в кожну ніздрю двічі на добу) може бути більш ефективним порівняно з його застосуванням у більш низькій дозі (по 1 впорскування в кожну ніздрю двічі на добу).

Джерело:

International Forum of Allergy & Rhinology

Стаття:

Efficacy of the exhalation delivery system with fluticasone (EDS-FLU) in patients with chronic rhinosinusitis with nasal polyps whose symptoms recur after sinus surgery

Автори:

Randall A.Ow і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: