Дослідження було проведено з метою вивчення ефективності БВПН у процесі детоксикації.
Блокада великого потиличного нерву (БВПН) у поєднанні із застосуванням тріамцинолону та місцевого анестетика дозволяє значно знизити інтенсивність нападів абузусного головного болю (АГБ).
Дослідження було проведено з метою вивчення ефективності БВПН у процесі детоксикації.
У дане відкрите рандомізоване контрольоване клінічне дослідження в паралельних групах було включено 54 пацієнти з АГБ, яких розподілили на дві групи: група А (n = 27) та група В (n = 27). Учасники обох груп пройшли процес детоксикації без використання препаратів для усунення гострої мігрені або знеболювальних. У перші 10 днів усі учасники отримували прометазин у вигляді сиропу у максимальній дозі 300 мл (5 мг на 5 мл), який застосовували за схемою 10 мг кожні 8 годин.
Пацієнтам групи А підготували шприц об'ємом 2 мл, в якому містилася комбінація 1 мл тріамцинолону 40 мг/мл і 1 мл 2% лідокаїну для проведення БВПН. Характеристики нападів головного болю (тривалість, тяжкість та частота розвитку головного болю) оцінювали на початку дослідження та через три місяці.
Загалом 26 пацієнтів у групі A (96,3 %) та 23 пацієнти у групі B (85,2 %) пройшли детоксикацію і, отже, отримали лікування. Встановлено, що проведення БВПН у поєднанні із застосуванням місцевого анестетика та тріамцинолону призводило до статистично значущого зниження частоти, тривалості та тяжкості головного болю у групі А порівняно з контрольною групою (див. таблицю 1).
Хоча обидві програми детоксикації показали ефективність у пацієнтів з АГБ, детоксикація з проведенням БВПН дозволяла досягти кращих результатів.
Журнал Neurological Sciences
Effects of greater occipital nerve block with local anesthetic and triamcinolone for treatment of medication overuse headache: an open-label, parallel, randomized, controlled clinical trial
Arman Arab і співавт.
Коментарі (0)