EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність ІПП у запобіганні кровотечі після ЕПД-ендоскопії

Ефективність ІПП у запобіганні кровотечі  після ЕПД-ендоскопії Ефективність ІПП у запобіганні кровотечі  після ЕПД-ендоскопії
Ефективність ІПП у запобіганні кровотечі  після ЕПД-ендоскопії Ефективність ІПП у запобіганні кровотечі  після ЕПД-ендоскопії

Це багатоцентрове рандомізоване контрольоване дослідження мало на меті вивчити однакову (non-inferiority) ефективність переривчастого застосування низьких доз ІПП у запобіганні шлунковій кровотечі після ЕПД.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування інгібіторів протонної помпи (ІПП) може бути корисним у клінічній практиці для запобігання шлунковій кровотечі після ендоскопічної підслизової дисекції (ЕПД) та для зменшення медичних витрат. Це дослідження також виявило схожість темпів загоєння виразки після ЕПД при застосуванні ІПП як у низьких дозах, так і у високих.

Передумови до проведення дослідження

Це багатоцентрове рандомізоване контрольоване дослідження мало на меті вивчити однакову (non-inferiority) ефективність переривчастого застосування низьких доз ІПП у запобіганні шлунковій кровотечі після ЕПД.

Методологія

Пацієнтів, у яких діагностували ураження слизової оболонки шлунка після ЕПД-терапії (526 пацієнтів), випадковим чином розподілили на переривчасте лікування ІПП низькими дозами (209 пацієнтів), або подовжене лікування високими дозами ІПП (205 пацієнтів). Через 3 дні після хірургічного втручання всім пацієнтам давали езомепразол перорально у дозі 40 мг на добу протягом 8 тижнів. Кровотеча після ЕПД протягом тижня розглядалася як основна кінцева точка. Було проведено аналіз «Intention-to-treat» з урахуванням дельти «не менше, ніж» , 5%).

Результати

Було встановлено, що кількість пацієнтів із кровотечами після ЕПД у групі з отриманням низьких доз ІПП становила 13 із 209 пацієнтів, в той час  як у групі із прийомом високих доза ІПП  - 12 із 205 пацієнтів за тиждень; та що абсолютне зниження ризику становило 0,4%.

У групах, що приймали низькі та високі дози ІПП, відповідно було 44 пацієнти (21,1%) та 39 пацієнтів (19,0%) з формуванням рубця через місяць після ЕПД. На групу, що приймала низькі дози ІПП, госпітальні витрати були меншими порівняно з групою, що приймала високі дози.

Висновок

Інтермітуюче застосовання ІПП у низьких дозах також є ефективною стратегією  запобігання кровотечі після ЕПД.

Джерело:

Biomedicine & Pharmacotherapy

Стаття:

Low-dose PPI to prevent bleeding after ESD: A multicenter randomized controlled study

Автори:

Li Yang та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: