EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність фотобіомодуляції в лікуванні розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба

розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба
розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба

У цьому огляді та метааналізі оцінювали ефективність фотобіомодуляції при больовому синдромі, набряку та порушенні функції суглоба у пацієнтів з розтягненням зв'язок гомілковостопного суглоба.

Дивитися все

Гловні тези

Фотобіомодуляція, також відома як низькоінтенсивна лазерна терапія, має значний сумарний ефект для зменшення больового синдрому і забезпечує високий розмір ефекту при розтягненні зв'язок гомілковостопного суглоба.

Передумови до проведення дослідження

У цьому огляді та метааналізі оцінювали ефективність фотобіомодуляції при больовому синдромі, набряку та порушенні функції суглоба у пацієнтів з розтягненням зв'язок гомілковостопного суглоба.

Методологія

Пошук клінічних даних про ефективність фотобіомодуляції при розтягненні зв'язок гомілковостопного суглоба виконували в таких великих базах даних, як MEDLINE, Web of Science, PubMed, Elton B. Stephens CO (EBSCO), Wiley, ScienceDirect, Physiotherapy Evidence та Cochrane.

Вимірювали параметри фотобіомодуляції та критерії оцінки ефективності. Як основну кінцеву точку розглядали больовий синдром і функцію суглоба, а набряк — як додаткову кінцеву точку. Шкалу бази даних доказів фізіотерапії (PEDro) використовували для оцінки методологічної достовірності клінічних досліджень, а рівень доказовості оцінювали відповідно до рекомендацій системи з розробки, оцінки та експертизи ступеня обґрунтованості клінічних рекомендацій (GRADE).

Результати

Огляд включав 6 досліджень (2 – середньої якості, 4 – гарної якості) за участю 598 пацієнтів, з яких 5 досліджень увійшли до метааналізу. Якість доказів щодо усунення болю була помірною, а щодо зменшення набряку та поліпшення функції суглоба — низькою.

Результати метааналізу свідчать, що фотобіомодуляційна терапія має значний сумарний ефект для зниження больового синдрому і високим розміром ефекту (стандартизована різниця середня (SMD) -0,88 (-1,76; -0,00), p = 0,05), але незначний ефект для зменшення набряку (SMD -0,70 (-1,64; 0,24), p = 0,14) та покращення функції суглоба (SMD -0,22 (-0,69; 0,24), p = 0,35).

У ході дослідження відзначено високу гетерогенність (I2) (понад 75 %) в оцінці результатів болю та набряку, а в оцінці результатів функції суглоба – помірна гетерогенність.

Висновок

Фотобіомодуляція - дуже ефективний метод лікування для осіб з розтягненням зв'язок гомілковостопного суглоба, що характеризується високим розміром ефекту та належним рівнем доказовості для зниження інтенсивності болю. Однак незначний вплив терапії на функцію суглоба та набряк у поєднанні з низьким рівнем доказовості зменшують впевненість у отриманих результатах. Необхідні подальші великомасштабні дослідження для стандартизації режимів роботи лазера та протоколів лікування з використанням більш високої інтенсивності та швидкодії лазера.

Джерело:

Lasers in Medical Science

Стаття:

Effectiveness of photobiomodulation therapy in the treatment of patients with an ankle sprain: a systematic review and meta-analysis

Автори:

Mohamed Salaheldien Alayat і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: