Сучасне лікування епілепсії при контролі симптомів одночасно викликає масу побічних ефектів, особливо загострення когнітивних порушень.
Порівняно з монотерапією протиепілептичними препаратами (ПЕП), терапія ПЕП у поєднанні з методами традиційної китайської медицини - усуненням стазу крові та очищенням від слизу - призводила до значного покращення клінічної ефективності та безпеки у пацієнтів з епілепсією, ускладненою порушенням когнітивних функцій.
Сучасне лікування епілепсії при контролі симптомів одночасно викликає масу побічних ефектів, особливо загострення когнітивних порушень. Багато літературних джерел стверджують, що ефективність і безпека інтегрованої традиційної китайської та західної медицини в лікуванні епілепсії з когнітивними порушеннями перевершує ефективність і безпеку лише західної медицини. Мета проведеного систематичного огляду та мета-аналізу полягала в оцінці терапевтичної ефективності та безпеки усунення стазу крові та очищення від слизу при лікуванні епілепсії зі зниженням когнітивних здібностей.
Дослідження проведено відповідно до рекомендацій «Належні параметри звітності для систематичних оглядів та мета-аналізів» (PRISMA). Пошук відповідної літератури проводили в базах даних Кокрейнівської бібліотеки, Embase, Pubmed, Wanfang Database, Chinese Journal Full Text Database (CNKI) та CQVIP Database (CQVIP). Збір відповідних даних для мета-аналізу виконували за допомогою програмного забезпечення RevMan 5.3. Загалом до аналізу було включено 1198 пацієнтів із 14 рандомізованих контрольованих досліджень, яких розподілили до контрольної групи (n = 601) та групи експериментальної групи (n = 597).
Згідно з результатами цього мета-аналізу, у пацієнтів з епілепсією з порушенням когнітивних функцій комбінована терапія з використанням методу видалення стазу крові та очищення від слизу може суттєво покращити клінічну ефективність лікування епілепсії порівняно з монотерапією протиепілептичними препаратами (відношення шансів (ВШ) = 3,41) .
Показники за шкалою оцінки виразності симптомів, що використовується в традиційній китайській медицині, покращилися (ВШ = 3,99). Швидкість покращення результатів електроенцефалограми збільшилася (відношення ризиків (ВР) = 1,39). Оцінки за Монреальською шкалою оцінки когнітивних функцій (MOCA) підвищилися (різниця середніх (РС) = 3,54). Показники когнітивної функції згідно з опитувальником з 31 пункту оцінки якості життя при епілепсії (QOLIE-31), а також оцінки розумових здібностей (РС = 7,22), покращилися. Частота розвитку побічних ефектів знизилася (ВР = 0,50).
Комбінована терапія методами традиційної китайської медицини та протиепілептичними препаратами ефективніша за монотерапію протиепілептичними препаратами при лікуванні епілепсії зі зниженням когнітивних здібностей.
Medicine (Baltimore)
Clinical efficacy and safety of removing blood stasis and resolving phlegm in the treatment of epilepsy with cognitive impairment: A systematic review and meta-analysis
Yang Yang Yu і співавт.
Коментарі (0)