EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування уброгепанту в лікуванні мігрені з болем легкого або помірного/важкого ступеня

мігрень мігрень
мігрень мігрень

Мета цього 52-тижневого додаткового відкритого дослідження III фази з приховуванням даних про дозу препарату полягала в оцінці ефективності застосування уброгепанту в лікуванні мігрені з болем легкого або помірного/важкого ступеня.

Дивитися все

Гловні тези

У дорослих пацієнтів з діагнозом мігрені лікування уброгепантом (у дозі 50 мг або 100 мг) за наявності болю легкого ступеня тяжкості з більшою ймовірністю забезпечує досягнення сприятливих результатів порівняно з лікуванням за наявності болю помірного та тяжкого ступеня.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього 52-тижневого додаткового відкритого дослідження III фази з приховуванням даних про дозу препарату полягала в оцінці ефективності застосування уброгепанту в лікуванні мігрені з болем легкого або помірного/важкого ступеня.

Методологія

Дорослих пацієнтів з мігренню рандомізували для включення до групи стандартного лікування або групи застосування уброгепанту у дозі 50 мг або 100 мг. Учасники отримували препарат кожні 4 тижні, при цьому лікування тривало щонайбільше до восьми нападів мігрені з болем різного ступеня тяжкості. Показники ефективності (що реєструються лише в групах застосування уброгепанту) включали частоту відсутності порушення життєдіяльності, симптомів та болю протягом 2 годин. В рамках цього апостеріорного аналізу вплив вихідної інтенсивності болю на результати лікування оцінювали з використанням узагальненої лінійної моделі зі змішаними ефектами, а також функції логіт-зв'язку та біномного розподілу.

Результати

В аналіз були включені дані про 19 291 напад мігрені, що виник у 808 пацієнтів. При купіруванні нападів уброгепантом у дозі 50 мг (47,1 % порівняно з 23,6 %; відношення шансів (ВШ): 2,89) та уброгепантом у дозі 100 мг (55,2 % порівняно з 26,1 %; ВШ: 3,50) частота відсутності болю протягом 2 годин була вищою у пацієнтів з болем легкого ступеня тяжкості порівняно з тими, у кого біль був помірного або тяжкого ступеню. При усуненні нападів з болем легкого ступеня тяжкості, порівняно з усуненням нападів з болем помірного або тяжкого ступеня, частота усунення нудоти, фоно-і фотофобії через 2 години після лікування була статистично значуще вищою.

При застосуванні уброгепанту в обох дозах відсоткова частка нападів, при яких досягалося нормальне функціонування через 2 години після лікування, була більш ніж удвічі вищою. Найбільш частим побічним ефектом була інфекція верхніх дихальних шляхів (~11% пацієнтів при застосуванні препарату в обох дозах). При застосуванні уброгепанту у дозі 50 мг та 100 мг у 2 % та 3 % учасників дослідження відповідно виникли серйозні побічні ефекти.

Висновок

Застосування уброгепанту при нападах мігрені з болем легкого ступеня тяжкості забезпечує статистично значуще підвищення частоти відсутності болю та супутніх симптомів та досягнення нормального функціонування через 2 години після лікування порівняно із застосуванням цього препарату при нападах мігрені з болем помірного або тяжкого ступеня.

Джерело:

Neurology

Стаття:

Efficacy of Ubrogepant in the Acute Treatment of Migraine With Mild Pain Versus Moderate or Severe Pain

Автори:

Richard B. Lipton і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: