EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефекти прийому фолієвої кислоти під час вагітності

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Метою дослідження було визначення біологічного механізму, завдяки якому тривалий прийом фолієвої кислоти після першого триместру вагітності впливає на нейрокогнітивні функції у дітей.

Дивитися все

Гловні тези

У вагітних жінок застосування фолієвої кислоти призводить до зміни метилювання ДНК, що, своєю чергою, впливає на проневральні гени-мішені двома різними механізмами.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було визначення біологічного механізму, завдяки якому тривалий прийом фолієвої кислоти після першого триместру вагітності впливає на нейрокогнітивні функції у дітей.

Методологія

У ході дослідження використовували біологічні зразки, отримані у учасниць, які приймали фолієву кислоту у ІІ та ІІІ триместрах вагітності. У дослідженні встановлено виражене покращення когнітивного та психосоціального розвитку у дітей, народжених матерями, які отримували фолієву кислоту в дозі 400 мкг/добу під час вагітності, порівняно з групою плацебо.

Патерни метилювання вивчали з використанням пуповинної крові та аналітичної системи EPIC. Це дозволяло оцінити близько 850 000 цитозингуанінових ділянок всього геному. Перевірку генів із суттєвими відмінностями проводили піросеквенуванням. Для визначення впливів натранскрипцію використовували механістичні підходи в умовах in vitro.

Результати

Як показав аналіз зразків пуповинної крові плодів, тривалий прийом фолієвої кислоти жінками у ІІ та ІІІ триместрах вагітності призводив до гіпометилювання всього геному. . Таким чином, було отримано додаткове підтвердження доцільності тривалого прийому фолієвої кислоти на пізніших термінах вагітності та його зв'язку з оптимальним розвитком нервової системи у дітей.

Прийом добавок з фолієвою кислотою призводив до суттєвих відмінностей у метилюванні ДНК, переважно у генах, пов'язаних із розвитком головного мозку.

В рамках додаткового аналізу було виявлено, що метилюючі гени можна поділити на дві групи. Зміни метилювання в промотерних ділянках мали вирішальне значення для регуляції транскрипції в 1 групі, яка включала ген CES1. У 2-й групі був відзначений особливий бімодальний профіль з низьким рівнем метилювання в промотерних ділянках і високим рівнем метилювання в ділянках, що транскрибують гени.

Втрата метилювання в ділянках, що транскрибуються (у 2-й групі генів) була пов'язана зі зниженням транскрипції. Ця група включала регулятор дофамінових рецепторів PDE4C та гени PRKAR1B/HEATR2. Результати вивчення метилювання з використанням зразків пуповинної крові були високою мірою зіставні з опублікованими даними про профілі метилювання, отриманими в рамках аналізу тканини головного мозку плода на пізніх термінах вагітності.

Висновок

У ході дослідження встановлено зв'язок між прийомом фолієвої кислоти на пізніших термінах вагітності, поліпшенням когнітивних функцій та епігенетичними змінами в генах, що відіграють роль у покращенні функцій головного мозку.

Джерело:

Clinical Epigenetics

Стаття:

Folic acid intervention during pregnancy alters DNA methylation, affecting neural target genes through two distinct mechanisms

Автори:

Miroslava Ondičová і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ua ru
Спробуй: