EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефекти внутрішньовенного введення лідокаїну при лікуванні мігрені у відділенні невідкладної допомоги

НПЗП НПЗП
НПЗП НПЗП

Мета проведеного подвійного проспективного сліпого рандомізованого дослідження полягала у вивченні впливу інфузійного введення лідокаїну в порівнянні з введенням нестероїдного протизапального препарату (НПЗП) для усунення головного болю при нападі мігрені.

Дивитися все

Гловні тези

В умовах відділення невідкладної допомоги внутрішньовенне введення лідокаїну можна розглядати як альтернативну терапію у осіб з нападами мігренозного головного болю.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведеного подвійного проспективного сліпого рандомізованого дослідження полягала у вивченні впливу інфузійного введення лідокаїну в порівнянні з введенням нестероїдного протизапального препарату (НПЗП) для усунення головного болю при нападі мігрені.

Методологія

У дослідженні взяли участь 100 пацієнтів із мігренню у віці 18–65 років. Пацієнтів рандомізували в одну з наступних груп: (i) групу лідокаїну (n = 50) на введення болюсу лідокаїну (1,5 мг/кг) з подальшим введенням лідокаїну у вигляді внутрішньовенної інфузії в дозі 1 мг/кг протягом перших 30 хвилин і далі в дозі 0,5 мг/кг протягом ще 30 хвилин та (ii) групу НПЗП (n = 50) на введення декскетопрофену трометамолу (50 мг) та фізіологічного розчину внутрішньовенно в об'ємі, що дорівнює об'єму лідокаїну, протягом аналогічних часових інтервалів.

У ході дослідження реєстрували оцінки інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), небажані явища, потребу в проведенні додаткової аналгезії та частоту повторних звернень у відділення невідкладної допомоги.

Результати

Протягом перших 20 та 30 хвилин у групі лідокаїну оцінки інтенсивності болю за ВАШ були статистично значуще нижчими порівняно з групою НПЗП. Проте в інших часових точках відмінностей в оцінках інтенсивності болю за ВАШ не було виявлено.

Щодо додаткових кінцевих точок, то через 60 та 90 хвилин відмінностей між групами за показником потреби у введенні препарату невідкладної терапії зареєстровано не було. Проте кількість осіб, які повторно звернулися до відділення невідкладної допомоги протягом 48–72 годин, була статистично значуще нижчою в групі лідокаїну (1 із 50) порівняно з групою НПЗП (8 із ​​50).

Висновок

Внутрішньовенне введення лідокаїну забезпечує ефективне усунення нападів мігрені в умовах відділення невідкладної допомоги.

Джерело:

The European Journal of Clinical Pharmacology

Стаття:

Intravenous lidocaine vs. NSAIDs for migraine attack in the ED: a prospective, randomized, double-blind study

Автори:

Sultan Tuna Akgol Gur і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ru en ua
Спробуй: