EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність та безпека застосування кріоневролізу у пацієнтів з остеоартрозом гомілковостопного суглоба

остеоартроз остеоартроз
остеоартроз остеоартроз

Метою одноцентрового відкритого дослідження була оцінка ефективності застосування кріоневролізу (низькотемпературна оборотна провідникова блокада периферичних нервів) для полегшення симптомів остеоартрозу (ОА) гомілковостопного суглоба.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з одностороннім остеоартрозом гомілковостопного суглоба з клінічними проявами застосування кріоневролізу ефективно знижувало інтенсивність болю в суглобі, сприяло відновленню функції суглоба та підвищувало якість життя на строк до 24 тижнів.

Передумови до проведення дослідження

Метою одноцентрового відкритого дослідження була оцінка ефективності застосування кріоневролізу (низькотемпературна оборотна провідникова блокада периферичних нервів) для полегшення симптомів остеоартрозу (ОА) гомілковостопного суглоба.

Методологія

У дослідження включили 40 пацієнтів (50 % жінки) у віці старше 18 років з рентгенографічно підтвердженим ОА великогомілково-таранного суглоба з оцінкою інтенсивності болю в суглобі з одного боку за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) ≥5 з 10 балів, яким не проводили хірургічні втручання на гомілковостопному суглобі протягом шести місяців після скринінгу. Після кріоневролізу нервів під ультразвуковим контролем з урахуванням розподілу болю оцінку результатів проводили за допомогою телефонного опитування (на 3, 9 та 18-му тижні) та під час візитів до клініки (на 6, 12 та 24-му тижні).

Основною кінцевою точкою була зміна оцінки за шкалою стану стопи та гомілковостопного суглоба (FAOS) на 12-му тижні. Також проводили оцінку показників фізичного стану, оцінку інтенсивності болю за ЧРШ, оцінку за шкалою повсякденної рухової активності (FAOS-ADL) та оцінку зміни якості життя (FAOS-QoL). Для оцінки змін у період з вихідного рівня до 6, 12 та 24 тижня після втручання були використані поздовжні змішані моделі.

Результати

На 12-му тижні після лікування було зареєстровано позитивну динаміку оцінок за ЧРШ, за шкалою ADL та за шкалою болю FAOS щодо вихідного рівня (див. таблицю 1).

На 12-му тижні після закінчення лікування відмінностей у результатах тесту з ходьбою у швидкому темпі на відстань 40 метрів (-1,2 сек) не виявлено. Під час візитів на 6-му та 24-му тижнях результати по всіх кінцевих точках були зіставні.

Висновок

Кріоневроліз є безпечним та ефективним немедикаментозним методом лікування болю в суглобі та відновлення функції у пацієнтів з ОА гомілковостопного суглоба.

Джерело:

Osteoarthritis and Cartilage Open

Стаття:

An open-label, single-arm trial of cryoneurolysis for improvements in pain, activities of daily living and quality of life in patients with symptomatic ankle osteoarthritis

Автори:

Thomas A. Perry і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: