EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність консервативних методів лікування болю при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

зубний біль зубний біль
зубний біль зубний біль

Метою проведеного систематичного огляду була оцінка ефективності різних консервативних методів лікування болю при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (ДCНЩС).

Дивитися все

Гловні тези

Лазерна терапія, фотобіомодуляційна терапія, а також використання оклюзійної капи окремо або у комбінації з іншими методами лікування забезпечують ефективне короткострокове полегшення болю при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного систематичного огляду була оцінка ефективності різних консервативних методів лікування болю при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (ДCНЩС).

Методологія

Систематичний електронний пошук рандомізованих клінічних досліджень (РКД) провели у базі даних MEDLINE (PubMed). Для пошуку використовували такі пошукові терміни з одним або декількома предикатами: (i) біль при ДСНЩС, (ii) методи лікування або втручання та ДСНЩС, (iii) лікування ДСНЩС або консервативне лікування або тактика лікування та біль при ДСНЩС.

У дослідження включали пацієнтів віком від 18 років з больовим синдромом, викликаним ДСНЩС, який діагностували з використанням критеріїв діагностики ДСНЩС або діагностичних критеріїв дослідження ДСНЩС. Оцінювали такі результати, як полегшення болю та зниження інтенсивності болю після лікування. Аналіз даних виконували за допомогою непараметричних критеріїв.

Результати

Критеріям включення до огляду відповідали 28 з 1599 опублікованих РКД. Було встановлено, що використання оклюзійної капи окремо або у комбінації з іншими методами лікування суттєво знижувало короткочасний дискомфорт після лікування ДСНЩС порівняно з контрольною групою. При проведенні короткострокової терапії болю у пацієнтів із ДСНЩС були також відзначені статистично значущі відмінності між групою лазерної та фотобіомодуляційної терапії та контрольною групою.

Висновок

Використання оклюзійної капи окремо або у комбінації з іншими методами лікування сприяло короткочасному полегшенню болю у пацієнтів із ДСНЩС. Дані за додатковими показниками свідчили про суттєвий сприятливий ефект лазерної та фотобіомодуляційної терапії при короткостроковому лікуванні болю.

Джерело:

Acta Odontologica Scandinavica

Стаття:

Effectiveness of conservative therapeutic modalities for temporomandibular disorders-related pain: a systematic review

Автори:

Alexandros Tournavitis і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: