EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування теноксикаму для профілактики болю при ін'єкціях пропофолу

біль біль
біль біль

Метою цього проспективного рандомізованого дослідження було порівняння ефективності застосування теноксикаму (НПЗП) у двох різних дозах для профілактики болю при ін'єкціях пропофолу.

Дивитися все

Гловні тези

Попереднє лікування теноксикамом у дозі 20 мг дозволяє ефективно знизити частоту розвитку та інтенсивність болю при ін'єкціях пропофолу.

Передумови до проведення дослідження

Метою цього проспективного рандомізованого дослідження було порівняння ефективності застосування теноксикаму (НПЗП) у двох різних дозах для профілактики болю при ін'єкціях пропофолу.

Методологія

У дослідження було набрано загалом 120 учасників (віком від 20 до 50 років), яким було призначено планову операцію. Пацієнти пройшли рандомізацію для включення до трьох груп. Як попереднє лікування група 1 отримувала фізіологічний розчин об'ємом 5 мл, група 2 — теноксикам у дозі 10 мг у фізіологічному розчині об'ємом 5 мл і група 3 — теноксикам у дозі 20 мг у фізіологічному розчині об'ємом 5 мл. Після виконання ін'єкції забезпечували венозну оклюзію протягом 60 секунд шляхом накладання гумового джгута. Після виконання ін'єкції пропофолу дискомфорт у місці ін'єкції оцінювали за допомогою вербальної рейтингової шкали.

Результати

Під час ін'єкції пропофолу загальна частота розвитку болю у групі 1 становила 85 %, у групі 2 – 75 %, а у групі 3 – 60 %. Статистично значущої різниці між групами 1 і 2 виявлено не було, проте вона була присутня між групами 1 і 3. Крім того, порівняно з групою 1, у пацієнтів з групи 3 розвиток болю тяжкого ступеня спостерігався статистично значуще рідше. Щодо частоти розвитку болю легкого та помірного ступеня тяжкості, статистично значущих відмінностей між групами виявлено не було.

Висновок

Порівняно з контрольною групою, яка отримувала фізіологічний розчин, попереднє лікування із застосуванням теноксикаму в дозі 20 мг дозволяло знизити частоту розвитку та інтенсивність болю при ін'єкціях пропофолу, проте при застосуванні цього препарату у дозі 10 мг статистично значущого зниження інтенсивності болю при ін'єкції не спостерігалося.

Джерело:

Turkish Journal of Anaesthesiology and Reanimation

Стаття:

Effectiveness of Different Doses of Tenoxicam in Preventing Propofol Injection Pain

Автори:

Ökkeş Hakan Miniksar і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: