EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність різних способів лікування болю при знятті брекетів

зубний біль зубний біль
зубний біль зубний біль

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності 4 різних способів полегшення болю при знятті брекетів та наявності зв'язку з областю ротової порожнини та статтю.

Дивитися все

Гловні тези

Згідно з отриманими даними, при знятті брекетів такі фактори як втручання у передній частині порожнини рота та приналежність до жіночої статі пов'язані з високою чутливістю до болю. Метод пальцевого тиску є ефективним для знеболювання під час зняття брекетів.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності 4 різних способів полегшення болю при знятті брекетів та наявності зв'язку з областю ротової порожнини та статтю.

Методологія

До цього рандомізованого контрольованого дослідження було включено 140 пацієнтів (61 чоловік, 79 жінок), яким було показано зняття брекетів. На підставі методів, використаних під час зняття брекетів, пацієнтів рандомізували у 4 групи: (i) групу A (n = 35) на одержання лікарської терапії у вигляді парацетамолу за 1 годину до зняття брекетів; (ii) групу B (n = 35) застосування методу пальцевого тиску, (iii) групу C (n = 35) застосування методу зменшення напруги і (iv) контрольну групу D (n = 35). Для кількісної оцінки інтенсивності болю у кожному секстанті одразу після зняття брекетів використовували візуальну аналогову шкалу (ВАШ).

Результати

У всіх чотирьох групах інтенсивність болю під час зняття брекетів у різних ділянках порожнини рота варіювалася. Загальна оцінка за ВАШ була найвищою у контрольній групі, за якою слідували група застосування методу зменшення напруги та група застосування методу пальцевого тиску, а найменша – у групі лікарської терапії (див. таблицю 1).

У всіх групах оцінка за ВАШ була вищою у нижньому та верхньому передніх секстантах ротової порожнини. У порівнянні з чоловіками, у жінок відзначалися статистично значуще вищі оцінки за ВАШ, і зокрема у верхньому передньому секстанті. При парному порівнянні були виявлені статистично значущі відмінності в загальній оцінці ВАШ між групою застосування методу пальцевого тиску та контрольною групою, групами застосування методу зменшення напруги та лікарської терапії, а також контрольною групою та групою лікарської терапії. Тим не менш, відмінність загальних оцінок ВАШ між групами застосування методу пальцевого тиску та лікарської терапії не була клінічно значущою.

Висновок

Хоча в групі лікарської терапії (парацетамол) оцінка за ВАШ була нижчою, ніж у контрольній групі, метод пальцевого тиску також може бути використаний для ефективного лікування болю при знятті брекетів, оскільки він менш трудомісткий, простіший і економічніший і менше залежить від техніки, що застосовується.

Джерело:

Progress in Orthodontics

Стаття:

A randomized controlled trial to evaluate the effectiveness of different methods on pain management during orthodontic debonding

Автори:

Sanjay Prasad Gupta і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ua ru
Спробуй: