EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування гемостатичних порошків при шлунково-кишковій кровотечі

шлунково-кишкова_кровотеча шлунково-кишкова_кровотеча
шлунково-кишкова_кровотеча шлунково-кишкова_кровотеча

Мета дослідження полягала у визначенні ситуацій, у яких слід застосовувати гемостатичний порошок як монотерапію першого вибору або препарату невідкладної терапії, а також ефективності такого втручання.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування гемостатичного порошку як монотерапії та препарату невідкладної терапії здатне забезпечити високоефективне лікування активної шлунково-кишкової кровотечі, спричиненої пухлинними та непухлинними ураженнями.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала у визначенні ситуацій, у яких слід застосовувати гемостатичний порошок як монотерапію першого вибору або препарату невідкладної терапії, а також ефективності такого втручання.

Методологія

У дослідженні взяли участь 108 пацієнтів. Слід зазначити, що 43 пацієнти отримували гемостатичний порошок як терапію першого вибору або препарату невідкладної терапії, а 65 пацієнтів — традиційні гемостатичні процедури. Було проведено порівняння ефективності застосування гемостатичного порошку як монотерапії, як препарату невідкладної терапії або традиційних гемостатичних процедур у пацієнтів із шлунково-кишковою кровотечею.

Результати

Найчастішими причинами кровотечі були злоякісні новоутворення та пептичні виразки. Дані про частоту негайного гемостазу та остаточної зупинки кровотечі при проведенні монотерапії та невідкладної терапії гемостатичним порошком, а також традиційних гемостатичних процедур наведено в таблиці 1.

Щодо потреби у проведенні додаткових втручань, то відмінностей між трьома групами виявлено не було.

Висновок

При оцінці за частотою досягнення гемостазу було встановлено високу ефективність застосування гемостатичного порошку в осіб із шлунково-кишковими кровотечами. Ймовірно, шлунково-кишкова кровотеча, спричинена злоякісним новоутворенням, є найкращим показанням для застосування гемостатичного порошку. Однак для підтвердження цього висновку потрібне проведення подальших досліджень.

Джерело:

The Scandinavian Journal of Gastroenterology

Стаття:

Efficacy of hemostatic powders as monotherapy or rescue therapy in gastrointestinal bleeding related to neoplastic or non-neoplastic lesions

Автори:

Omero Alessandro Paoluzi і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: