EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність лапароскопічної холецистектомії у пацієнтів з холециститом та камінням у жовчному міхурі

хірургія хірургія
хірургія хірургія

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності лапароскопічної холецистектомії у пацієнтів з хронічним холециститом та камінням у жовчному міхурі.

Дивитися все

Гловні тези

Порівняно з пацієнтами, яким провели холецистектомію з малим розрізом, у пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, показники, пов'язані з втручанням, були кращими.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності лапароскопічної холецистектомії у пацієнтів з хронічним холециститом та камінням у жовчному міхурі.

Методологія

До дослідження було включено 90 добровольців з холециститом та камінням у жовчному міхурі, яких рандомізували (в співвідношенні 1:1) на проведення лапароскопічної холецистектомії (експериментальна група) або холецистектомії з малим розрізом (група спостереження). Кінцевими точками були небажані явища, рівні мотиліну, вазоактивного кишкового пептиду (ВКП), гастрину, фактора некрозу пухлини-α (ФНП-α), інтерлейкіну (ІЛ)-6 та C-реактивного білка (СРБ), тривалість госпіталізації, обсяг інтраопераційної кровотечі та тривалість операції.

Результати

У порівнянні з добровольцями, яким провели холецистектомію з малим розрізом, у добровольців, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, спостерігалися нижчі рівні показників, пов'язаних із втручанням, а також нижчі післяопераційні рівні СРБ, ІЛ-6 та ФНП-α.

У пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, спостерігалися нижчі рівні мотиліну, ВКП та гастрину та значно нижча частота розвитку побічних ефектів, ніж у пацієнтів, яким провели холецистектомію з малим розрізом.

Висновок

Проведення лапароскопічної холецистектомії у пацієнтів з холециститом та камінням у жовчному міхурі забезпечує успішне скорочення тривалості госпіталізації та тривалості операції, поліпшення функції шлунково-кишкового тракту, зменшення запальної відповіді та інтраопераційної кровотечі, а також підвищення безпеки та зниження стресу від хірургічного втручання.

Джерело:

Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine

Стаття:

Effectiveness of Laparoscopic Cholecystectomy in Patients with Gallbladder Stones with Chronic Cholecystitis

Автори:

Leiping Rao і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: