Мета пілотного множинного базового дослідження полягала у вивченні ефективності програми «Спільне формування здорового харчування та самооцінки для студентів вишів» (BEST-U) у мінімізації психопатології розладів харчової поведінки серед студентів вишів.
BEST-U, 10-тижневий застосунок mHealth для самостійної когнітивно-поведінкової терапії, дозволяє ефективно полегшити виразність симптомів розладу харчової поведінки та клінічні порушення.
Мета пілотного множинного базового дослідження полягала у вивченні ефективності програми «Спільне формування здорового харчування та самооцінки для студентів вишів» (BEST-U) у мінімізації психопатології розладів харчової поведінки серед студентів вишів.
BEST-U — це 10-тижневий додаток для самостійної когнітивно-поведінкової терапії (CBT-gsh) у сфері мобільної охорони здоров'я (mHealth), який супроводжується короткими щотижневими коучинговими сеансами телемедицини тривалістю 25–30 хв.
Щоб оцінити його користь у мінімізації загальної психопатології розладів харчової поведінки (основна кінцева точка), пов'язаних з розладом харчової поведінки клінічних порушень, поведінки та когнітивних функцій (додаткові кінцеві точки), використали неконкурентний множинний базовий план дослідження із включенням восьми учасників. Дані аналізували з використанням розрахунків розміру ефекту Tau-BC та візуального аналізу.
Було підтверджено потенціал програм контрольованої самодопомоги в усуненні серйозної прогалини у лікуванні серед студентів вишів із розладом харчової поведінки. Після завершення 10-тижневої програми учасники відзначили значне зниження симптомів та порушень, пов'язаних з розладами харчової поведінки. Впровадження BEST-U призвело до суттєвого зниження загальної психопатології розладів харчової поведінки, а також надмірних фізичних вправ, переїдання та обмежень (величина ефекту в діапазоні від –0,39 до –0,92).
Хоча рівень незадоволеності тілом і знизився, показники зниження були статистично значущими. Кількість добровольців з очисною поведінкою була недостатньою для оцінки результатів такої поведінки. Слід зазначити, що частота клінічних порушень була статистично значуще нижчою порівняно з періодом до втручання та після нього.
Застосування BEST-U сприяє покращенню результатів у зниженні симптомів розладу харчової поведінки та пов'язаних з ним клінічних порушень. Хоча існує потреба у проведенні більш рандомізованих контрольованих досліджень, BEST-U може стати новаторським і масштабованим рішенням, яке може охопити більшу кількість недостатньо забезпечених медичним обслуговуванням студентів вузів у порівнянні з традиційними методами втручання.
International Journal of Eating Disorders
A pilot multiple-baseline study of a mobile cognitive behavioral therapy for the treatment of eating disorders in university students
Brittany K. Bohrer і співавт.
Коментарі (0)