EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування мозаприду та рифаксиміну в корекції надлишкового бактеріального росту у тонкій кишці у пацієнтів з диспепсією

диспепсія диспепсія
диспепсія диспепсія

Було проведено рандомізоване дослідження з метою оцінки ефективності застосування рифаксиміну, мозаприду та комбінації рифаксиміну з мозапридом у рамках корекції надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з функціональною диспепсією та надмірним бактеріальним ростом у тонкій кишці застосування рифаксиміну ефективне з точки зору зниження газоутворення, а застосування мозаприду – з точки зору зниження концентрації водню в повітрі, що видихається.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено рандомізоване дослідження з метою оцінки ефективності застосування рифаксиміну, мозаприду та комбінації рифаксиміну з мозапридом у рамках корекції надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці.

Методологія

Протягом 2 тижнів пацієнти з диспепсією та надлишковим бактеріальним ростом у тонкій кишці отримували рифаксимін, мозаприд або комбінацію цих двох препаратів. До та після проведення лікування виконували оцінку з використанням опитувальника для оцінки виразності симптомів та воднево-метанового дихального тесту з глюкозою. Основною кінцевою точкою був відсоток усунення надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці. Додатковими кінцевими точками були зміна концентрації газів, показники безпеки та виразність симптомів.

Результати

Що стосується частоти усунення надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці, явних відмінностей між трьома групами не виявлено (див. таблицю 1).

У групі застосування рифаксиміну загальна концентрація водню під час дихального тесту з глюкозою була статистично значуще нижчою. Загальна концентрація метану була статистично значуще нижчою в групах застосування рифаксиміну та комбінації препаратів. Було відзначено статистично значуще зниження виразності метеоризму при застосуванні рифаксиміну, дискомфорту в ділянці грудної клітки при застосуванні комбінації препаратів та дискомфорту в ділянці живота та грудної клітки при застосуванні мозаприду. Тип та частота розвитку побічних ефектів у групах дослідження були зіставними.

Висновок

Застосування мозаприду у вигляді монотерапії або у комбінації з рифаксиміном супроводжується зниженням виразності деяких симптомів з боку кишечника у пацієнтів з функціональною диспепсією та надмірним бактеріальним ростом у тонкій кишці.

Джерело:

Revista Espanola de Enfermedades Digestivas

Стаття:

Efficacies of prokinetics and Rifaximin on the positivity to glucose breath test in patients with functional dyspepsia: randomized trial

Автори:

Yeon-Ji Kim і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: