EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування обетихолевої кислоти з точки зору зниження виразності фіброзу та НАСГ: рандомізоване контрольоване дослідження

НАСГ НАСГ
НАСГ НАСГ

Мета цього відкритого рандомізованого контрольованого дослідження полягала у визначенні того, який ефект має обетихолева кислота на пацієнтів з неалкогольним стеатогепатитом (НАСГ) при її застосуванні протягом більш короткого періоду часу та в нижчій дозі.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування обетихолевої кислоти в нижчій дозі (20 мг на добу) протягом більш короткого періоду часу (24 тижні) забезпечувало зниження виразності НАСГ та фіброзу, незалежно від наявності цукрового діабету та зменшення маси тіла.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього відкритого рандомізованого контрольованого дослідження полягала у визначенні того, який ефект має обетихолева кислота на пацієнтів з неалкогольним стеатогепатитом (НАСГ) при її застосуванні протягом більш короткого періоду часу та в нижчій дозі.

Методологія

Дослідження включали 36 дорослих пацієнтів без цукрового діабету з оцінкою за шкалою ступеня активності неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) (NAS) ≥ 5 балів. Включені до дослідження пацієнти були рандомізовані у співвідношенні 1 : 1 до групи отримання обетихолевої кислоти у дозі 10 мг двічі на добу на фоні зміни способу життя (група OCAL) або у групу лише зміни способу життя (група L) протягом 24 тижнів. Основною кінцевою точкою було зменшення оцінки за шкалою NAS на ≥2 бали без прогресування фіброзу.

Результати

Після завершення дослідження 31 пацієнт із НАСГ пройшов обстеження відповідно до стандартного протоколу. З цих пацієнтів 16 були з групи L, а 15 з групи OCAL. На початковому рівні біохімічні, антропометричні, метаболічні, епідеміологічні та гістологічні показники у двох групах дослідження були порівнянними. Через 24 тижні оцінка виразності фіброзу та оцінка за шкалою NAS знизилися як у групі OCAL, так і у групі L (див. таблицю 1).

Всього у 68 % пацієнтів (n = 13) у групі OCAL і у 32 % (n = 6) пацієнтів у групі L було відзначено досягнення відповіді на втручання, зі зменшенням оцінки виразності НАСГ на ≥ 2 бали без прогресування фіброзу. Серед пацієнтів, які не досягли відповіді на втручання, 2 (17 %) були з групи OCAL і 10 (83 %) з групи L. У групі OCAL було відзначено статистично значуще поліпшення за показниками активності аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартатамінотрансферази (АСТ) та гамма-глутамілтрансферази (ГГТ). Наявність цукрового діабету та зменшення маси тіла не впливали на рівень поліпшення гістологічної картини в печінці.

Висновок

Застосування обетихолевої кислоти в дозі 20 мг протягом 24 тижнів забезпечувало покращення оцінки за шкалою NAS, у тому числі за всіма її складовими – виразність фіброзу, стеатозу, гепатоцелюлярного балонування та лобулярного запалення. Пацієнти з НАСГ, незалежно від наявності цукрового діабету, можуть отримати користь від застосування обетихолевої кислоти протягом більш короткого періоду часу та в більш низькій дозі.

Джерело:

International Journal of Clinical and Experimental Medicine

Стаття:

Decreased dose and shorter duration of Obeticholic acid in nonalcoholic steatohepatitis patient: a randomized control trial

Автори:

Shahinul Alam і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: