Метою систематичного огляду було вивчення ефективності фотобіомодуляції у лікуванні болю в осіб з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба.
Фотобіомодуляція є цінним, менш інвазивним, безпечним та недорогим варіантом додаткового лікування пацієнтів із захворюваннями скронево-нижньощелепного суглоба.
Метою систематичного огляду було вивчення ефективності фотобіомодуляції у лікуванні болю в осіб з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба.
Пошук відповідних літературних джерел проводили у таких електронних базах даних, як Embase, Scopus, Web of Science, PubMed та PRISMA. Для оцінки ризику систематичних помилок у нерандомізованих клінічних дослідженнях використовували інструмент ROBINS-I, а в рандомізованих клінічних дослідженнях — інструмент Rob 2.0.
Усього було знайдено 84 публікації. Після виключення робіт, що дублюються, було розглянуто 71 заголовок і анотація. Після оцінки 30 повнотекстових статей у якісний аналіз було включено 24 статті, які відповідають критеріям включення. Ризик систематичної помилки у відібраних дослідженнях був низьким. У зв'язку з неоднорідністю досліджень проведення мета-аналізу було неможливим.
Фотобіомодуляція є ефективним варіантом додаткового лікування у осіб із захворюваннями скронево-нижньощелепного суглоба, використання якого не пов'язане з розвитком побічних ефектів.
CRANIO: The Journal of Craniomandibular & Sleep Practice
Effect of photobiomodulation treatment on pain control in patients with temporomandibular dysfunction disorder: systematic review
Roberta Bertolli da Silveira і співавт.
Коментарі (0)