EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування фотобіомодуляційної терапії у лікуванні альвеолярного остеїту

зубний біль зубний біль
зубний біль зубний біль

Метою рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення ефективності застосування препарату Альвеожил у поєднанні з фотобіомодуляційною терапією (ФБМТ) або як препарату монотерапії щодо зниження інтенсивності післяопераційного болю за оцінкою пацієнтів з альвеолярним остеїтом (АО).

Дивитися все

Гловні тези

У порівнянні з виконанням механічного вишкрібання та укриття дефекту пов'язкою з препаратом Альвеожил або без нього, обробка методом фотобіомодуляції після виконання механічного вишкрібання та укриття дефекту пов'язкою з препаратом Альвеожил забезпечувала більш ефективне зниження інтенсивності післяопераційного болю у пацієнтів з альвеолярним остеїтом.

Передумови до проведення дослідження

Метою рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення ефективності застосування препарату Альвеожил у поєднанні з фотобіомодуляційною терапією (ФБМТ) або як препарату монотерапії щодо зниження інтенсивності післяопераційного болю за оцінкою пацієнтів з альвеолярним остеїтом (АО).

Методологія

У дослідження були включені дорослі, що не палять, з діагнозом АТ, яких рандомізували в чотири групи. Пацієнтам групи 1 (n = 14) проводили механічне вишкрібання (МВ) з наступним зрошенням фізіологічним розчином. Пацієнтам групи 2 (n = 13) провели МВ у поєднанні з укриттям місця екстракції пов'язкою з препаратом Альвеожил, яку змінювали кожні 48 годин до зникнення болю.

Пацієнти у групі 3 після виконання МВ та укриття дефекту пов'язкою з препаратом Альвеожил пройшли обробку індій-галій-алюміній-фосфідним лазером з довжиною хвилі 660 нм (n = 14). Пацієнтам групи 4 (n = 14) проводили лише ФБМТ. Інтенсивність післяопераційного болю оцінювали з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ) протягом періоду до 3 днів з 6-годинними (T0) та 12-годинними (T1) інтервалами. Статистичну оцінку проводили з використанням апостеріорного критерію Бонфероні та методу аналізу дисперсії. Зв'язок між інтенсивністю післяопераційного болю за оцінкою пацієнтів та віком, статтю та особливостями прорізування зубів вивчали у моделі логістичної регресії.

Результати

Всім учасникам дослідження було показано видалення третього моляра нижньої щелепи. Інтенсивність болю за оцінкою пацієнтів була порівнянною у всіх групах на початковому рівні та першого дня після втручання. Порівняно з групою 3, середня оцінка ВАШ у групі 2 через інтервали Т1 і Т2 була статистично значуще вище в другий і третій день після втручання. Порівняно з групою 3, середня оцінка ВАШ у групі 4 через інтервали Т1 і Т2 була статистично значуще вище в другий і третій день після втручання. Через інтервали Т0 та Т1 на третій день інтенсивність післяопераційного болю за оцінкою пацієнтів у групах 3 та 4 не відрізнялася.

Висновок

Лікування АО («сухої лунки») з виконанням МВ та укриттям дефекту пов'язкою з препаратом Альвеожил з подальшою обробкою методом фотобіомодуляції забезпечувало більш ефективне зниження інтенсивності післяопераційного болю за оцінкою пацієнтом порівняно з проведенням тільки МВ та укриттям дефекту пов'язкою з препаратом Альвеожил.

Джерело:

International Dental Journal

Стаття:

Photobiomodulation for Managing “Dry Socket”: A Randomised Controlled Trial

Автори:

Shatha S. ALHarthi і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: