EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність пролотерапії при остеоартрозі колінного суглоба

остеоартроз суглоб остеоартроз суглоб
остеоартроз суглоб остеоартроз суглоб

Мета дослідження полягала у вивченні та порівнянні ефективності проліфераційної терапії з іншими нехірургічними варіантами лікування остеоартрозу (ОА) колінного суглоба.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування проліфераційної терапії пов'язане з покращенням функції колінного суглоба та полегшенням болю порівняно зі стандартними нехірургічними варіантами лікування.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала у вивченні та порівнянні ефективності проліфераційної терапії з іншими нехірургічними варіантами лікування остеоартрозу (ОА) колінного суглоба.

Методологія

До цього рандомізованого контрольованого дослідження тривалістю 12 місяців було включено 80 пацієнтів (від 40 до 75 років) з діагнозом «остеоартроз (ОА) колінного суглоба». Учасників рандомізували в одну з двох груп: учасники однієї групи отримували пролотерапію у вигляді ін'єкцій гіпертонічного розчину декстрози (n=40) на 0, 4 та 8-му тижнях, тоді як учасники іншої групи отримували консервативну терапію (n=40) відповідно до загальновідомих клінічних рекомендацій (фізіотерапія та ін'єкції гіалуронової кислоти).

Основні кінцеві точки включали оцінку інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою. Поліпшення функціональних можливостей оцінювали за допомогою шкали індексу виразності остеоартрозу університетів Західного Онтаріо та Макмастера (WOMAC).

Додаткові кінцеві точки включали зміни рухливості колінного суглоба, якість життя (оцінюється за допомогою короткого опитувальника оцінки якості життя з 36 пунктів (SF-36)) та небажані явища (за їх наявності).

Результати

Після застосування пролотерапії на лікування ОА колінного суглоба було відзначено статистично значуще зниження інтенсивності болю в суглобі. При застосуванні цієї терапії також спостерігалося покращення функціонального статусу порівняно з групою нехірургічного лікування. Серйозних небажаних ефектів не було зареєстровано.

Висновок

Результати дослідження вказують на те, що пролотерапія може бути більш ефективним та безпечним методом лікування ОА колінного суглоба. Однак обмеження дослідження, такі як короткий період подальшого спостереження та невеликий розмір вибірки, наголошують на необхідності подальших досліджень для підтвердження цих висновків.

Джерело:

International Journal of Life Sciences, Biotechnology and Pharma Research

Стаття:

Evaluating the Effectiveness of Prolotherapy Compared to Non-Surgical Alternatives in Treating Knee Osteoarthritis

Автори:

Rajesh Kumar Meena та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: