EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність антигістамінного препарату у поєднанні з точковою акупунктурою з рослинними препаратами при лікуванні алергічного риніту, обтяженого цукровим діабетом

алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

У даному ретроспективному дослідженні вивчили ефективність лікування пацієнтів з алергічним ринітом та супутнім цукровим діабетом рупатадину фумаратом у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами, а також впливу цього лікування на концентрацію імуноглобуліну класу Е (IgE) у сироватці крові.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з алергічним ринітом, обтяженого цукровим діабетом, застосування таблетованого антигістамінного препарату (АГП) у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами, є безпечним і дозволяє ефективно усувати клінічні симптоми, досягати більш виразного терапевтичного ефекта, з  посиленням протиалергічної дії.

Передумови до проведення дослідження

У даному ретроспективному дослідженні вивчили ефективність лікування пацієнтів з алергічним ринітом та супутнім цукровим діабетом рупатадину фумаратом у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами, а також впливу цього лікування на концентрацію імуноглобуліну класу Е (IgE) у сироватці крові.

Методологія

У дослідженні взяли участь загалом 80 пацієнтів з алергічним ринітом та супутнім цукровим діабетом, які після рандомізації були включені до двох груп. Контрольна група отримувала тільки рупатадину фумарат, тоді як основна група отримувала рупатадину фумарат у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами. Оцінку ефективності в обох групах проводили шляхом аналізу клінічних даних, отриманих до та після лікування пацієнтів.

Результати

Порівняно з групою застосування тільки рупатадину фумарату (у 10 випадках лікування було неефективним, у 16 ​​випадках – ефективним та у 14 випадках – досить ефективним), у групі застосування рупатадину фумарату у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами була відзначена статистично значуще вища ефективність лікування (у 3 випадках лікування було неефективним, у 14 випадках – ефективним та у 23 – досить ефективним) (див. рисунок 1).

Після проведення лікування концентрація IgE у сироватці крові та кількість еозинофілів у слизовій оболонці носа різко знизилися в обох групах пацієнтів, при цьому в основній групі це зниження було більш вираженим. У порівнянні з контрольною групою, пацієнти з основної групи мали статистично значуще, більше зниження тяжкості симптомів. У пацієнтів, які отримували рупатадину фумарат у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами, були виявлені статистично значуще вищі концентрації гамма-інтерферону та інтерлейкіну-4, а також нижчі оцінки виразності симптомів - у порівнянні з групою, яка отримувала тільки рупатадину фумарат. Частота розвитку побічних ефектів в обох групах була порівнянною.

Висновок

Застосування таблетованого антигістамінного препарату у поєднанні з впливом на акупунктурні точки рослинними препаратами при алергічному риніті з супутнім цукровим діабетом є перспективним варіантом лікування пацієнтів, із сприятливим профілем безпеки.

Джерело:

Computational Intelligence and Neuroscience

Стаття:

Efficacy and Safety of Rupatadine Fumarate Combined with Acupoint Application in Allergic Rhinitis Complicated with Diabetes

Автори:

Yu Liu і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: