EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка ефективності блокади поперечного простору живота порівняно з інфільтрацією рани у зниженні інтенсивності болю після кесаревого розтину

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Метою рандомізованого подвійного сліпого контрольованого клінічного дослідження було порівняння знеболювальної дії блокади поперечного простору живота (БППЖ) та інфільтрації рани після кесаревого розтину зі спінальною анестезією.

Дивитися все

Гловні тези

Порівняно з місцевою інфільтрацією рани блокада поперечного простору живота ефективно знижувала інтенсивність післяопераційного болю та загальний обсяг опіоїдів та анальгетиків, використаних протягом 24 годин після операції, у жінок, яким було показано кесарів розтин.

Передумови до проведення дослідження

Метою рандомізованого подвійного сліпого контрольованого клінічного дослідження було порівняння знеболювальної дії блокади поперечного простору живота (БППЖ) та інфільтрації рани після кесаревого розтину зі спінальною анестезією.

Методологія

Для участі у дослідженні методом випадкової вибірки відібрали 198 пацієнток (термін вагітності від 37 тижнів) у віці 19–40 років. Учасниць розділили на три групи по 66 осіб у кожній: групу застосування БППЖ, групу застосування інфільтрації рани та контрольну групу. Усім пацієнткам роз'яснили процедуру БППЖ, що виконується під ультразвуковим контролем, або інфільтрації рани, а також проінструктували, як користуватися візуальною аналоговою шкалою (ВАШ).

Результати

У пацієнток у групі застосування БППЖ оцінки інтенсивності болю протягом 12–16 годин після операції були статистично значуще нижчими, ніж у пацієнток у групі застосування інфільтрації рани (див. рис. 1).

Жінкам, яким провели БППЖ, у сукупності потрібно було менше аналгетичних препаратів у перші 24 години.

Висновок

У порівнянні з інфільтраційною анестезією рани, двостороння блокада поперечного простору живота була пов'язана з більш ефективним зниженням інтенсивності післяопераційного болю та сумарного обсягу застосування опіоїдів та анальгетиків протягом 24 годин після операції у жінок, які перенесли кесарів розтин зі спінальною анестезією. БППЖ забезпечувала більш тривалу та ефективнішу аналгезію.

Джерело:

Journal of MAR Gynecology

Стаття:

Transversus Abdominis Plane Block versus Wound Infiltration for Analgesia after Cesarean Delivery: A Randomized Controlled Double-Blinded Clinical Trial

Автори:

Amr Ahmed Riad і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: