EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність блокади поперечного простору живота ліпосомальним бупівакаїном після кесаревого розтину із застосуванням і без застосування морфіну

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Метою даного дослідження була оцінка ефективності та безпеки блокади поперечного простору живота ліпосомальним бупівакаїном з інтратекальним введенням опіоїдів тривалої дії або без нього порівняно з інтратекальним введенням опіоїдів в якості єдиного засобу знеболювання після планового кесаревого розтину.

Дивитися все

Гловні тези

У жінок, що перенесли кесарів розтин, порівняно з інтратекальним введенням морфіну в якості монотерапії проведення блокади поперечного простору живота ліпосомальним бупівакаїном з інтратекальним введенням морфіну або без нього забезпечило не меншу ефективність за показниками обсягу застосування опіоїдів у перші 72 години і виразності свербежу; профіль безпеки цієї процедури також був сприятливим.

Передумови до проведення дослідження

Метою даного дослідження була оцінка ефективності та безпеки блокади поперечного простору живота ліпосомальним бупівакаїном з інтратекальним введенням опіоїдів тривалої дії або без нього порівняно з інтратекальним введенням опіоїдів в якості єдиного засобу знеболювання після планового кесаревого розтину.

Методологія

У даному рандомізованому відкритому багатоцентровому дослідженні (CHOICE) взяли участь 153 жінки з доношеною вагітністю терміном від 37 до 42 тижнів, яким було заплановано проведення кесаревого розтину під спінальною анестезією. Учасниці були рандомізовані в одну з наступних груп: (i) група ліпосомального бупівакаїну (n = 52): введення лише 266 мг ліпосомального бупівакаїну для блокади поперечного простору живота; (ii) група ліпосомального бупівакаїну та морфіну інтратекально (n = 48): інтратекальне введення 50 мкг морфіну, а потім 266 мг ліпосомального бупівакаїну для блокади поперечного простору живота; та (iii) група інтратекального морфіну (n = 53): лише інтратекальне введення 150 мкг морфіну.

Усі три групи отримували однакову післяопераційну мультимодальну аналгезію. Оцінку обсягу застосування опіоїдів протягом 72 годин після операції в морфіновому еквіваленті в міліграмах (MME) спочатку проводили для визначення не меншої ефективності, а потім для визначення більшої ефективності. Для оцінки виразності післяопераційного свербежу використовували 11-бальну цифрову рейтингову шкалу (ЦРШ).

Результати

За показником обсягу застосування опіоїдів протягом 72 годин після операції у групі ліпосомального бупівакаїну спостерігалася не менша ефективність порівняно з двома іншими групами. Дані про частоту розвитку небажаних явищ представлені у таблиці 1.

Порівняно з групою інтратекального морфіну у двох інших групах спостерігалося значне зниження виразності свербежу через 12, 24, 48 та 72 години.

Висновок

У порівнянні з інтратекальним введенням опіоїдів проведення блокади поперечного простору живота ліпосомальним бупівакаїном в рамках мультимодальної аналгезії після кесаревого розтину було не менш ефективним за показником обсягу застосування опіоїдів протягом 72 годин після операції, а також було пов'язано зі зниженням виразності свербежу і частоти небажаних явищ (у числовому вираженні).

Джерело:

The Journal of Clinical Anesthesia

Стаття:

Randomized trial of transversus abdominis plane block with liposomal bupivacaine after cesarean delivery with or without intrathecal morphine

Автори:

Ashraf S Habib і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: