EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність премедикації місцевим анестетиком для полегшення болю у місці проколу голки під час інфільтраційної анестезії

анестезія анестезія
анестезія анестезія

Метою дослідження було оцінити ефективність премедикації місцевим анестетиком (ПМА) для полегшення болю під час інфільтраційної анестезії перед радіочастотою абляцією (РЧА).

Дивитися все

Гловні тези

Премедикація місцевим анестетиком ефективно знижує біль у місці проколу голкою під час інфільтраційної анестезії перед внутрішньовенною радіочастотною абляцією варикозно розширених вен.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було оцінити ефективність премедикації місцевим анестетиком (ПМА) для полегшення болю під час інфільтраційної анестезії перед радіочастотою абляцією (РЧА).

Методологія

У подвійне сліпе рандомізоване контрольоване дослідження включили 62 пацієнти, яким було показано проведення РЧА. Пацієнтів рандомізували до групи застосування ПМА (n = 32) та групи плацебо (n = 30). Учасники групи застосування ПМА проводили премедикацію місцевим анестетиком у поєднанні з кремом, що містить лідокаїн/прилокаїн, учасники з групи плацебо отримували премедикацію місцевим анестетиком у поєднанні з кремом на основі води.

Основною кінцевою точкою була оцінка інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) у різних часових точках під час процедури. Додаткові кінцеві точки включали оцінку застосування додаткових знеболювальних засобів, рівень задоволеності, частоту розвитку ускладнень та частоту технічного успіху.

Результати

Було проведено міжгрупове порівняння показників за шкалою оцінки клінічної тяжкості захворювання вен (VCSS), класу за класифікацією СЕАР, що враховує клінічні прояви, етіологію, анатомічну локалізацію та патогенез захворювання, а також оцінку вихідних демографічних характеристик. Згідно з таблицею 1, учасники з групи застосування ПМА у порівнянні з групою плацебо відзначали меншу інтенсивність болю при проколі голкою під час інфільтраційної анестезії.

Оцінки інтенсивності болю інших часових точках були зіставні. Згідно з таблицею 2, у одного пацієнта біль у місці проколу голкою в зоні, попередньо обробленої кремом ПМА, був нижчим порівняно з непідготовленою зоною.

У групі плацебо подібні спостереження були відсутні. Не було виявлено статистично значущих відмінностей між групами щодо частоти досягнення технічного успіху, застосування додаткових знеболювальних засобів, рівня задоволеності та частоти ускладнень. Жоден із учасників не використав додаткових знеболювальних засобів.

Висновок

При проведенні РЧА варикозно розширених вен нижніх кінцівок пропонується використовувати ПМА на постійній основі з метою мінімізації болю у місці проколу голкою під час інфільтраційної анестезії.

Джерело:

Phlebology: The Journal of Venous Disease

Стаття:

Reducing tumescent anesthetic injection pain by topical anesthesia pretreatment among patients undergoing endovenous radiofrequency ablation of varicose veins: A double-blind randomized controlled trial

Автори:

Yuan-Su Zhang і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: