Втручання на основі віртуальної реальності привернули велику увагу дослідників для вирішення проблем психічного здоров’я.
У пацієнтів із генералізованим тривожним розладом (ГТР) проведення втручань, заснованих на технології віртуальної реальності, дозволяє знизити виразність симптомів та покращити якість життя.
Втручання на основі віртуальної реальності привернули велику увагу дослідників для вирішення проблем психічного здоров’я. Генералізований тривожний розлад (ГТР) — хронічне неконтрольоване надмірне занепокоєння — одне з найпоширеніших тривожних розладів, що вражає приблизно 6% населення у всьому світі. У рамках систематичного огляду та мета-аналізу було проведено оцінку ефективності використання іммерсивних технологій віртуальної реальності та неіммерсивних підходів у лікуванні пацієнтів з ГТР.
В мета-аналіз включали порівняльні клінічні дослідження, в яких оцінювали ефекти використання технологій віртуальної реальності в лікуванні пацієнтів з ГТР. У систематичний огляд включали лише непорівняльні дослідження. Усього було проаналізовано 6 робіт за участю 239 пацієнтів (середній вік варіювався від 38,33 до 59,87 року).
Між групою використання технології віртуальної реальності та контрольною групою не було виявлено клінічно значущих відмінностей за такими показниками: оцінка по опитувальнику виразності занепокоєння Пенсільванського університету (PSWQ) (різниця середніх (РС): -4,26), виразність тривоги (стандартизована різниця середніх (СРС) ): 0,01), середня оцінка виразності депресії (СРС: 1,34) та ступінь дискомфорту (СРС: -1,41).
Віртуальна реальність відносно полегшувала прояви ГТР, покращуючи якість життя пацієнта. Однак наявні докази непереконливі на підтримку переваги віртуальної реальності як заміни традиційної терапії.
Behaviour & Information Technology
Outcomes of virtual reality technology in the management of generalised anxiety disorder: a systematic review and meta-analysis
Khadijah Alahmari і співавт.
Коментарі (0)