Метою даного ретроспективного аналізу методом «випадок – контроль» була оцінка частоти розвитку кровотеч із виразок, що виникли внаслідок передчасного зісковзування кілець, а також виявлення можливих пов'язаних із цим факторів.
У пацієнтів з варикозним розширенням вен стравоходу загальна частота розвитку кровотеч із виразок, що утворилися внаслідок лігування кільцями, становить 8,5 %. З підвищенням ризику кровотечі після лігування кільцями було пов'язано наявність змін високого ризику, більшої кількості варикозно розширених вен, а також використання більшої кількості кілець на ділянку варикозно розширених вен.
Метою даного ретроспективного аналізу методом «випадок – контроль» була оцінка частоти розвитку кровотеч із виразок, що виникли внаслідок передчасного зісковзування кілець, а також виявлення можливих пов'язаних із цим факторів.
Було проведено ретроспективний аналіз медичних карток пацієнтів з варикозним розширенням вен стравоходу, які перенесли ендоскопічний гемостаз методом лігування кільцями. Потім виконали порівняння даних пацієнтів із кровотечею з виразок, що утворилися після лігування кільцями, з даними пацієнтів без такої кровотечі з використанням методів статистичного аналізу. Основною кінцевою точкою був розвиток кровотечі з виразок, спровокованої лігуванням кільцями.
До незалежних змінних належали демографічні характеристики учасників, дані лабораторної та клінічної оцінки, а також параметри процедури лігування. Для виявлення можливих пов'язаних факторів на основі відношення шансів (ВШ) використовували однофакторну, а потім багатофакторну логістичну регресію.
Кровотеча з виразок, що утворилися після лігування кільцями, спостерігалася у 8,5% учасників (388 із 4579). За наявності змін високого ризику відзначалося підвищення ризику кровотечі в 1,271 рази, при цьому більша кількість варикозно розширених вен була пов'язана з підвищенням ризику кровотечі з виразок, що утворилися після лігування кільцями (ВШ = 1,184).
Навпаки, використання меншої кількості кілець на ділянку варикозно розширених вен пов'язано з меншою частотою розвитку кровотеч (ВШ = 1,308). В рамках однофакторного аналізу було встановлено, що застосування інгібіторів протонної помпи є захисним фактором (ВШ = 0,770).
Ризик розвитку кровотечі після лігування кільцями підвищується під впливом таких факторів, як наявність змін високого ризику та більшої кількості варикозно розширених вен, а також використання більшої кількості кілець на ділянку варикозно розширених вен.
Journal of Clinical Gastroenterology
Bleeding From Band Ligation-induced Ulcers Following the Treatment of Esophageal Varices: A Retrospective Case-control Study
Zixuan Hu і співавт.
Коментарі (0)