EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Поширеність депресії в осіб з диспепсією та інфекцією H. pylori

диспепсія диспепсія
диспепсія диспепсія

Метою проведеного поперечного дослідження було визначення наявності будь-яких можливих зв'язків між інфекцією Helicobacter pylori (H. pylori), диспепсією та депресією.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з інфекцією H. pylori та симптомами диспепсії частота можливої наявності депресії була вищою.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного поперечного дослідження було визначення наявності будь-яких можливих зв'язків між інфекцією Helicobacter pylori (H. pylori), диспепсією та депресією.

Методологія

У ході цього регіонального дослідження 871 сільський та міський житель (віком 13 років і старше) пройшов оцінку наявності депресії з використанням опитувальника для оцінки стану здоров'я (PHQ-9) та заповнив структуровану форму для реєстрації симптомів диспепсії. Учасники також пройшли серологічне дослідження та аналіз на антиген H. pylori у калі для виявлення відповідної інфекції. Для оцінки взаємозв'язку між наявністю депресії, диспепсії та інфекції H. pylori провели багатофакторний аналіз методом логістичної регресії після поправки на можливі фактори, що втручалися в результат.

Результати

Частота отримання оцінок за опитувальником PHQ-9, що вказують на можливу наявність депресії, серед усіх учасників дослідження становила 10,9%. В аналізі учасників з присутністю як мінімум одного симптому диспепсії поширеність випадків ймовірної наявності депресії склала 13,3 % (X2 = 15,1), а в аналізі учасників з інфекцією H. pylori, - 11,9 % (X2 = 1, 23). У пацієнтів, які приймали препарати від печії протягом попередніх 30 днів, поширеність зазначених випадків перебувала на рівні 14,9% (X2 = 3,6).

Присутність симптомів диспепсії, таких як нудота (скориговане відношення шансів (СВШ): 1,71), відчуття переповнення шлунка після їди (СВШ: 1,70), дискомфорт в епігастрії (СВШ: 2,59) та часта відрижка (СВШ: 0,53), знаходилося у позитивному зв'язку з поширеністю випадків можливої наявності депресії. Однак зв'язку поширеності зазначених випадків з віком, статтю та отриманням позитивного результату в аналізі на H. pylori, виявлено не було.

Висновок

Присутність інфекції H. pylori, та симптомів диспепсії (таких як нудота, відчуття переповнення шлунка після їди та біль в епігастрії) було пов'язано з більш високим ризиком наявності депресії.

Джерело:

PLOS ONE

Стаття:

Depression among people with dyspepsia and H. pylori infection: A community based cross-sectional study in Ethiopia

Автори:

Matiwos Soboka і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: