Метою перехресного дослідження була оцінка функціональних, психіатричних, медичних та нейропсихічних корелятів когнітивних порушень після одужання від гострої коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.
Встановлено, що особи з коронавірусною інфекцією COVID-19, які перенесли когнітивну дисфункцію 6-8 місяців тому, відчувають більш виразне порушення якості життя, посттравматичний стресовий розлад, стомлюваність, депресію, тривожність та функціональні порушення.
Метою перехресного дослідження була оцінка функціональних, психіатричних, медичних та нейропсихічних корелятів когнітивних порушень після одужання від гострої коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.
В рамках дослідження 60 осіб пройшли оцінку якості життя, а також функціональну, медичну, психіатричну та нейропсихічну оцінки після COVID-19. Результати осіб із групи населення, які не зверталися за медичною допомогою (n = 28), порівнювали з результатами осіб із клінічної групи, які звернулися за медичною допомогою у зв'язку з когнітивними порушеннями у рамках програми контролю пацієнтів, які перенесли гострі симптоми SARS-CoV-2 (n = 32).
З метою оцінки зв'язку з медичними, психіатричними та нейропсихологічними показниками частина учасників пройшли серологічне тестування на фактор некрозу пухлини-α, інтерлейкін-6 та прозапальні цитокіни (С-реактивний білок).
У учасників зі скаргами на когнітивні порушення через кілька місяців після гострої коронавірусної інфекції показники нейропсихологічного тестування були статистично значуще нижчі, ніж у учасників без подібних симптомів. Слід зазначити, що у 27 % учасників (n = 16) було отримано дуже низькі показники тестування (<2 перцентилю як мінімум для одного нейропсихологічного тесту) для всієї вибірки. Показники тестів на швидкість обробки інформації, пам'ять, виконавчу функцію та увагу були нижчими у клінічній групі з когнітивними порушеннями, ніж у звичайній популяції, підібраній за віком.
Більше того, у клінічній групі з когнітивними порушеннями порівняно з неклінічною групою було зареєстровано значно більше показників з дуже низького діапазону (38% проти 14%). У осіб із клінічної групи також реєстрували значно нижчу якість життя та більш високий ступінь функціональних порушень, посттравматичного стресового розладу, стомлюваності, тривожності та депресії. На підставі результатів аналізу методом логістичної регресії за суб'єктивними когнітивними скаргами, деякими супутніми медичними станами, поточним індексом депресії та гострими симптомами коронавірусної інфекції для виконавчих, мовних завдань і завдань на згадку були спрогнозовані оцінки в дуже низькому діапазоні.
Визначено зв'язок між рівнем інтерлейкіну-6 та стомлюваністю, супутніми медичними станами та гострими симптомами коронавірусної інфекції COVID. Зв'язок між рівнем інтерлейкіну-6 і виконавчими функціональними показниками був обернено пропорційний. Встановлено зв'язок між рівнем С-реактивного білка, індексом депресії та поточними симптомами SARS-CoV-2. Рівень С-реактивного білка був обернено пропорційно пов'язаний з якістю життя.
COVID-19 впливає на оцінки багатьох нейрокогнітивних доменів і, як наслідок, деякі особи демонстрували дуже низькі показники нейропсихологічного тестування після перенесеної гострої інфекції SARS-CoV-2. Такий вкрай низький результат був пов'язаний із суб'єктивними когнітивними скаргами, скаргами на порушення функціонування, супутніми медичними станами, депресією та тяжкими симптомами гострої коронавірусної інфекції.
Journal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry
Neuropsychological, Medical, and Psychiatric Findings After Recovery From Acute COVID-19: A Cross-sectional Study
Stephen J. Ferrando і співавт.
Коментарі (0)