Метою проведеного рандомізованого контрольованого дослідження була оцінка ефективності (довгострокової та короткострокової) та профілю безпеки акупунктури при лікуванні хронічного простатиту/синдрому хронічного тазового болю (ХП/СХТБ).
У пацієнтів з хронічним простатитом/синдромом хронічного тазового болю акупунктура може забезпечити ефективне полегшення симптомів та покращити якість життя.
Метою проведеного рандомізованого контрольованого дослідження була оцінка ефективності (довгострокової та короткострокової) та профілю безпеки акупунктури при лікуванні хронічного простатиту/синдрому хронічного тазового болю (ХП/СХТБ).
До дослідження було включено 42 учасники з діагнозом ХП/СХТБ, яких рандомізували у дві групи: групу акупунктури (n = 21, один пацієнт вибув) та групу імітації акупунктури (n = 21). У групі акупунктури проводили сеанси акупунктури у певних акупунктурних точках, включаючи двосторонні точки Чжун-ляо (BL 33), Сань-інь-цзяо (SP 6), Шень-шу (BL 23) та Хуей-ян (BL 35). Точки Шень-шу (BL 23) та Сань-інь-цзяо (SP 6) проколювали безпосередньо на глибину 30 мм, при цьому глибина проколювання в точках Чжун-ляо (BL 33) та Хуей-ян (BL 35) становила від 60 до 80 мм.
Навпаки, у групі імітації акупунктури проводили сеанси акупунктури в точках, які були акупунктурними. Ці неакупунктурні точки включали точки на відстані 2 см від точки Хуей-ян (BL 35), Чжун-ляо (BL 33) і Шень-шу (BL 23), а також точки, розташовані на середині лінії, що з'єднує меридіан нирки та меридіан селезінки. Акупунктурні голки вводили безпосередньо на глибину від 2 до 3 мм в ці неакупунктурні точки.
В обох групах голки залишали введеними протягом 30 хвилин. Програма лікування включала проведення сеансів через день протягом перших чотирьох тижнів, а протягом наступних 4 тижнів частота їхнього проведення становила тричі на тиждень, всього 20 сеансів лікування. Оцінка включала реєстрацію швидкості потоку сечі та індексу симптомів хронічного простатиту Національного інституту охорони здоров'я (NIH-CPSI) до лікування, після втручання та протягом 24-тижневого періоду спостереження після завершення лікування. Крім того, протягом усього дослідження оцінювали клінічну ефективність та безпеку.
При порівнянні оцінок до та після лікування було зазначено, що в обох групах спостерігалося зниження оцінок інтенсивності болю та дискомфорту, оцінок симптомів порушення сечовипускання, оцінок якості життя та загальних оцінок за шкалою NIH-CPSI. Понад те, в групі акупунктури ці оцінки продовжували знижуватися протягом усього періоду спостереження.
Після лікування та протягом періоду спостереження у групі акупунктури були зареєстровані нижчі оцінки за кожним окремим пунктом та нижча загальна оцінка за шкалою NIH-CPSI порівняно з групою імітації акупунктури. Крім того, після лікування спостерігалося покращення максимальної та середньої швидкості потоку сечі в групі акупунктури, що перевищує показники, що спостерігалися до лікування.
Більше того, у групі акупунктури після лікування середня швидкість потоку сечі була статистично значуще вищою порівняно з групою імітації акупунктури. У групі акупунктури показник загальної ефективності перевищив аналогічний показник групи імітації акупунктури (див. таблицю 1).
У жодній з груп не було зареєстровано небажаних реакцій, що заслуговують на увагу. Статистично значущі різницю між групами у частоті розвитку небажаних реакцій були відсутні.
Акупунктура – ефективний підхід до лікування пацієнтів із ХП/СХТБ.
Chinese Acupuncture & Moxibustion
Acupuncture for chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome: a randomized controlled trial
Bo Li і співавт.
Коментарі (0)