EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння застосування ферумоксітолу та гадолінію як контрастної речовини при магнітно-резонансній діагностиці остеомієліту

Порівняння застосування ферумоксітолу та гадолінію як контрастної речовини при магнітно-резонансній діагностиці остеомієліту Порівняння застосування ферумоксітолу та гадолінію як контрастної речовини при магнітно-резонансній діагностиці остеомієліту
Порівняння застосування ферумоксітолу та гадолінію як контрастної речовини при магнітно-резонансній діагностиці остеомієліту Порівняння застосування ферумоксітолу та гадолінію як контрастної речовини при магнітно-резонансній діагностиці остеомієліту

Ферумоксітол — це препарат суперпарамагнітних наночастинок оксиду заліза (SPION), схвалений для застосування Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA).

Дивитися все

Гловні тези

Застосування ферумоксітолу при отриманні Т2-зважених зображень у пацієнтів з остеомієлітом було пов'язане з негативною зміною ступеня контрастування в досліджуваних областях. У порівнянні зі контрастуванням гадолінієм МРТ-зображення могли би забезпечити точнішу діагностику остеомієліту.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в порівнянні змін ступеня контрастування МРТ-зображень при застосуванні ферумоксітолу та гадолінію (стандарт клінічної практики) у пацієнтів із симптоматичними проявами остеомієліту.

Методологія

У 15 з 18 пацієнтів виконано МРТ з контрастуванням ферумоксітолом і гадолінієм. За результатами дослідження діагноз остеомієліту підтверджено в 7 пацієнтів, виключений у 5 пацієнтів, у 3 пацієнтів остаточний діагноз не встановлено. Середні зміни ступеня контрастування зображення у разі застосування ферумоксітолу та гадолінію визначали за кількістю відповідних областей уражень. Далі отримані результати порівнювали з контрольними областями.

Результати

Встановлено, що середня зміна ступеня контрастування зображення, тобто ΔC, була пов'язана з діагностикою остеомієліту при застосуванні ферумоксітолу та послідовності T2-зважених зображень, була негативною, тобто ΔCFe = −2,7 ± 0,7. Водночас у разі контрастування гадолінієм і послідовності T2-зважених зображень середня зміна контрасту була позитивною, тобто ΔCGd = +3,1 ± 1,1 (p < 0,001). Та сама сама інформація представлена на малюнку.

У разі застосування обох контрастних речовин зміна ступеня контрастування МРТ-зображень співвідносилася із системними маркерами запалення (швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). У пацієнтів без остеомієліту суттєвих змін ступеня контрастування МРТ-зображень при застосуванні ферумоксітолу не виявлено. Рівень поглинання макрофагами частинок заліза в осередках ураження остеомієлітом був щонайменше в 16 разів вищим, ніж у доброякісних ураженнях кісткового мозку.

Висновок

МРТ із контрастуванням ферумоксітолом є перспективним методом діагностики остеомієліту. Необхідне проведення подальших досліджень.

Джерело:

Magnetic Resonance Imaging.

Стаття:

A comparison of ferumoxytol with gadolinium as contrast agents for the diagnostic magnetic resonance imaging of osteomyelitis.

Автори:

Jens Langsjoen та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: