Ферумоксітол — це препарат суперпарамагнітних наночастинок оксиду заліза (SPION), схвалений для застосування Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA).
Застосування ферумоксітолу при отриманні Т2-зважених зображень у пацієнтів з остеомієлітом було пов'язане з негативною зміною ступеня контрастування в досліджуваних областях. У порівнянні зі контрастуванням гадолінієм МРТ-зображення могли би забезпечити точнішу діагностику остеомієліту.
Мета дослідження полягала в порівнянні змін ступеня контрастування МРТ-зображень при застосуванні ферумоксітолу та гадолінію (стандарт клінічної практики) у пацієнтів із симптоматичними проявами остеомієліту.
У 15 з 18 пацієнтів виконано МРТ з контрастуванням ферумоксітолом і гадолінієм. За результатами дослідження діагноз остеомієліту підтверджено в 7 пацієнтів, виключений у 5 пацієнтів, у 3 пацієнтів остаточний діагноз не встановлено. Середні зміни ступеня контрастування зображення у разі застосування ферумоксітолу та гадолінію визначали за кількістю відповідних областей уражень. Далі отримані результати порівнювали з контрольними областями.
Встановлено, що середня зміна ступеня контрастування зображення, тобто ΔC, була пов'язана з діагностикою остеомієліту при застосуванні ферумоксітолу та послідовності T2-зважених зображень, була негативною, тобто ΔCFe = −2,7 ± 0,7. Водночас у разі контрастування гадолінієм і послідовності T2-зважених зображень середня зміна контрасту була позитивною, тобто ΔCGd = +3,1 ± 1,1 (p < 0,001). Та сама сама інформація представлена на малюнку.
У разі застосування обох контрастних речовин зміна ступеня контрастування МРТ-зображень співвідносилася із системними маркерами запалення (швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). У пацієнтів без остеомієліту суттєвих змін ступеня контрастування МРТ-зображень при застосуванні ферумоксітолу не виявлено. Рівень поглинання макрофагами частинок заліза в осередках ураження остеомієлітом був щонайменше в 16 разів вищим, ніж у доброякісних ураженнях кісткового мозку.
МРТ із контрастуванням ферумоксітолом є перспективним методом діагностики остеомієліту. Необхідне проведення подальших досліджень.
Magnetic Resonance Imaging.
A comparison of ferumoxytol with gadolinium as contrast agents for the diagnostic magnetic resonance imaging of osteomyelitis.
Jens Langsjoen та співавт.
Коментарі (0)