EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Інфузія рідини у дітей з надмірною масою тіла, які страждають на діабетичний кетоацидоз: оцінка швидкості введення та наслідків

діабетичний кетоацидоз діабетичний кетоацидоз
діабетичний кетоацидоз діабетичний кетоацидоз

Щоб оцінити кореляцію між швидкістю інфузії рідини та наслідками в осіб із надмірною масою тіла або ожирінням, дослідники вивчили базу даних дослідження FLUID.

Дивитися все

Гловні тези

Підвищена швидкість інфузії рідини не пов'язана з підвищеним ризиком змін психічного статусу або пошкодженням головного мозку, що наголошує на рекомендації для лікарів не обмежувати інфузійну терапію у дітей та підлітків з ожирінням, у яких діагностовано діабетичний кетоацидоз.

Передумови до проведення дослідження

Щоб оцінити кореляцію між швидкістю інфузії рідини та наслідками в осіб із надмірною масою тіла або ожирінням, дослідники вивчили базу даних дослідження FLUID.

Методологія

На підставі маси тіла дітей та підлітків було виділено такі категорії: надлишкова маса тіла, ожиріння або маса тіла в межах нормального діапазону. У дослідженні аналізували зв'язок між наслідками та кількістю рідини, введеної пацієнтам у цих групах. Ретельні оцінки були спрямовані на систематичне визначення ступеня дотримання протоколу, відстеження змін психічного статусу, кількісне визначення часу, необхідного для усунення діабетичного кетоацидозу (ДКА) та виявлення порушень електролітного балансу.

Результати

У дітей та підлітків з ожирінням відзначалася тенденція до повільнішого введення рідини, ніж зазначено у протоколі. Тим не менш, у осіб з надмірною масою тіла та ожирінням у групах з високою швидкістю інфузії рідини, яким рідини вводили відповідно до протоколу дослідження на підставі виміряної маси тіла, частота змін психічного статусу або клінічно виражених ушкоджень головного мозку була порівнянна з відповідною частотою у осіб із нормальною масою тіла.

У пацієнтів, які отримували більший початковий обсяг болюсу, ризик розвитку гіпофосфатемії був вищим, але знижувався у пацієнтів з підвищеною швидкістю регідратації. Інших метаболічних наслідків, пов'язаних із процесом регідратації, виявлено не було.

Висновок

Лікарям рекомендується не обмежувати інфузійну терапію у дітей та підлітків з ожирінням, які страждають на ДКА.

Джерело:

Pediatrics

Стаття:

Rehydration rates and outcomes in overweight children with diabetic ketoacidosis

Автори:

Kathleen M. Brown і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: