Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності знеболювання прегабаліном у порівнянні з габапентином та опіоїдами у пацієнтів, яким показано хірургію хребта.
Після поперекової мікродискектомії застосування прегабаліну в дозі 150 мг як допоміжного засобу до терапії морфіном значно продовжувало післяопераційну аналгезію та ефективно знижувало інтенсивність післяопераційного болю та потребу в аналгетиках порівняно із застосуванням габапентину в дозі 400 мг.
Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності знеболювання прегабаліном у порівнянні з габапентином та опіоїдами у пацієнтів, яким показано хірургію хребта.
До дослідження було включено 72 пацієнти, у яких було заплановано проведення мікродискектомії. Пацієнти у кожній групі отримували морфін у дозі 0,1 мг/кг внутрішньом'язово за 30 хвилин до операції. Пацієнти у групі застосування прегабаліну (P) (n = 24) отримували прегабалін внутрішньо у дозі 150 мг за 1 годину до операції, пацієнти у групі застосування габапентину (G) (n = 24) – габапентин внутрішньо у дозі 400 мг, а пацієнти у контрольній групі (C) (n=24) - вітамін В12 внутрішньо в дозі 100 мкг.
Ключовою кінцевою точкою був період до першого екстреного застосування знеболювального засобу. Додаткові кінцеві точки включали ускладнення терапії морфіном, показники інтраопераційної гемодинаміки, оцінку за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) та загальне споживання морфіну протягом перших 24 годин після операції.
Порівняно з групою C у групах G та P період до першого екстреного застосування знеболювального засобу був статистично значуще довшим, а загальне споживання морфіну – нижче. Оцінки за ВАШ через 10, 12, 16 і 20 годин після мікродискектомії були статистично значуще нижче в групах P і G в порівнянні з показниками в групі C. У всіх 3 групах частота післяопераційного свербежу, нудоти і блювання, затримки сечі, запорів і пригнічення дихальної функції була порівнянною (таблиця 1).
У пацієнтів із запланованим хірургічним втручанням на хребті застосування прегабаліну до операції було пов'язане з більш тривалим періодом до першого екстреного застосування знеболювального засобу, більш ефективним усуненням гострого болю та зниженням загального споживання анальгетиків порівняно із застосуванням опіоїдів та габапентином.
The Egyptian Journal of Hospital Medicine
A Comparison Between Pregabalin and Gabapentin as Adjuvants to Opioids in Elective Lumbar Microdiscectomy to Control Postoperative Pain: A Randomized-Controlled Study
Arafa M.S. і співавт.
Коментарі (0)