EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

ГЕРХ та ХРС: дослідження причинно-наслідкового зв'язку з менделівською рандомізацією

ГЕРХ ГЕРХ
ГЕРХ ГЕРХ

У цьому дослідженні оцінювали потенційний зв'язок між хронічним риносинуситом (ХРС) та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) з використанням двовибіркового аналізу з менделівською рандомізацією.

Дивитися все

Гловні тези

ГЕРХ пов'язана з більш високим ризиком розвитку хронічного риносинуситу, а бронхіальна астма опосередковує цей взаємозв'язок, що вказує на роль ГЕРХ у розвитку захворювань дихальних шляхів загалом.

Передумови до проведення дослідження

У цьому дослідженні оцінювали потенційний зв'язок між хронічним риносинуситом (ХРС) та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) з використанням двовибіркового аналізу з менделівською рандомізацією.

Методологія

Дослідники провели однофакторну менделівську рандомізацію для виявлення причинно-наслідкового зв'язку між ГЕРХ та ХРС за допомогою повногеномного пошуку асоціацій (GWAS). Для валідації використовували інструментальні змінні, пов'язані з лікуванням ГЕРХ. При проведенні основного аналізу з менделівською рандомізацією використовували метод зваженої зворотної дисперсії (IVW), доповнений аналізами чутливості.

Згодом було проведено багатофакторну менделівську рандомізацію для забезпечення поправки на потенційні спотворюючі фактори, що дозволило встановити прямий зв'язок між ГЕРХ та ХРС. Нарешті, було проведено мережевий аналіз з менделевской рандомізацією вивчення опосередкованої ролі бронхіальної астми у зв'язку між ГЕРХ і ХРС.

Результати

Результати однофакторної менделівської рандомізації вказували на наявність зв'язку між ГЕРХ та підвищеним ризиком розвитку ХРС (відношення шансів (ВШ) за методом IVW = 1,30, 95% довірчий інтервал (ДІ) = 1,18–1,45, p==4,19 × 10-7). Було встановлено, що застосування омепразолу пов'язане зі зниженням ризику розвитку ХРС (ВШ за методом IVW = 0,64, 95% ДІ = 0,42-0,98, p = 0,039). Причинно-наслідковий зв'язок між ГЕРХ і ХРС зберігався навіть після поправки на потенційні фактори, що втручаються, такі як алергічний риніт, куріння, бронхіальна астма та індекс маси тіла, при багатофакторній менделевській рандомізації. Більш того, було встановлено, що бронхіальна астма опосередковує 19,65% (95% ДІ = 2,69% -36,62%) причинно-наслідкового впливу ГЕРХ на ХРС.

Висновок

Було виявлено незалежний зв'язок між ГЕРХ та підвищеним ризиком розвитку ХРС. Той факт, що бронхіальна астма опосередковує взаємозв'язок між ГЕРХ та ХРС, свідчить про роль ГЕРХ як одного з механізмів, що сприяють розвитку захворювань дихальних шляхів загалом.

Джерело:

BMC Anesthesiology

Стаття:

Gastroesophageal Reflux and Chronic Rhinosinusitis: A Mendelian Randomization Study

Автори:

Tao Guo та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: