Справжній ретроспективний аналіз із менделівською рандомізацією був спрямований на вивчення потенційного причинно-наслідкового зв'язку між запорами та артеріальною гіпертензією.
Пацієнти з артеріальною гіпертензією можуть бути схильні до більш високого ризику розвитку запорів і навпаки, отже, наявність артеріальної гіпертензії може збільшити ризик розвитку запору.
Справжній ретроспективний аналіз із менделівською рандомізацією був спрямований на вивчення потенційного причинно-наслідкового зв'язку між запорами та артеріальною гіпертензією.
Було проведено двовибірковий двофакторний аналіз із менделівською рандомізацією. В рамках повногеномного дослідження асоціацій (ПГДА) в осіб європейського походження, що включало 15 902 пацієнтів та 395 721 учасника контрольної групи, було визначено генетичні маркери, пов'язані із запором.
Аналогічно з набору даних ПГДА в осіб європейського походження, що включає 54 358 пацієнтів і 408 652 учасників контрольної групи, були визначені генетичні асоціації, що стосуються артеріальної гіпертензії.
Встановлено статистично значущий взаємозв'язок між генетичною схильністю до артеріальної гіпертензії та підвищеним ризиком розвитку запорів (ВШ: 3,459, 95 % ДІ: 1,820–6,573, p < 0,001). Однак при зворотному аналізі з менделевською рандомізацією було відмічено причинно-наслідковий вплив запору на артеріальну гіпертензію (ВШ: 0,999, 95 % ДІ: 0,987–1,011, p = 0,834). Виявлений взаємозв'язок залишався незмінним при аналізі чутливості, при цьому ознаки множинних ефектів були відсутні.
Результати цього дослідження вказують на наявність причинно-наслідкового зв'язку між артеріальною гіпертензією та запорами.
Medicine
Causal relationship between hypertension and risk of constipation: A 2-way 2-sample Mendelian randomization study
Rong Wang та співавт.
Коментарі (0)