EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив фізичних вправ у допологовому періоді на перебіг пологів у вагітних жінок

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Було проведено рандомізоване контрольоване дослідження з оцінки впливу фізичних вправ у допологовому періоді на тривалість болю при пологах та спосіб розродження.

Дивитися все

Гловні тези

Включення фізичних вправ у допологовому періоді у план ведення вагітності може полегшити перебіг пологів та поліпшити материнські результати.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено рандомізоване контрольоване дослідження з оцінки впливу фізичних вправ у допологовому періоді на тривалість болю при пологах та спосіб розродження.

Методологія

Дослідження було проведено за участю 60 першородних жінок із амбулаторної клініки в Джайпурі, Індія. Добровольці були рандомізовані до двох груп по 30 учасниць.

• Жінки в основній групі регулярно виконували фізичні вправи в допологовому періоді (аеробні вправи, розтяжка та вправи для м'язів тазового дна), спеціально підібрані з урахуванням терміну вагітності.

• Жінки у контрольній групі отримували стандартну пренатальну медичну допомогу без програми структурованих фізичних вправ.

Тривалість болю під час пологів оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Крім того, реєстрували спосіб розродження.

Результати

Було виявлено, що виконання фізичних вправ у допологовому періоді протягом 45 хвилин 3 рази на тиждень з 28-го по 30-й тиждень вагітності статистично значуще знижує інтенсивність болю під час пологів. В основній групі тривалість болю при пологах склала 91 ± 172 години, а в контрольній групі - 113 ± 155 години. Ця відмінність є статистично значущою (див. рисунок 1).

Це також знизило ймовірність розродження шляхом кесаревого розтину (див. рис. 2).

##IMG6#

Висновок

Виконання фізичних вправ у допологовому періоді позитивно впливало як на тривалість болю під час пологів, так і на спосіб розродження. У вагітних жінок, які щодня виконували фізичні вправи, відзначалися менш інтенсивний біль при пологах і менший ризик потреби в інструментальній допомозі під час пологів і розродження шляхом кесаревого розтину. Необхідні подальші дослідження для вивчення довгострокових ефектів та оптимальних програм фізичних вправ під час вагітності.

Джерело:

European Chemical Bulletin

Стаття:

A study to evaluate the effect of antepartum exercise on the labour pain length and mode of delivery

Автори:

Usha Bai і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: