EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив штучної підшлункової залози на глікемічний контроль у вагітних жінок із цукровим діабетом 1-го типу

цукровий діабет 1 типу цукровий діабет 1 типу
цукровий діабет 1 типу цукровий діабет 1 типу

Мета дослідження полягала в аналізі ефективності систем штучної підшлункової залози (ШПЗ) у вагітних жінок із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу засобами метааналізу.

Дивитися все

Гловні тези

У вагітних жінок із цукровим діабетом 1-го типу використання штучної підшлункової залози може покращити час перебування у цільовому діапазоні протягом доби та глікемічний контроль у нічний час. Крім того, її безперервне використання протягом 24 годин істотно скорочує час перебування нижче за цільовий діапазон протягом доби.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в аналізі ефективності систем штучної підшлункової залози (ШПЗ) у вагітних жінок із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу засобами метааналізу.

Методологія

Було вивчено п'ять баз даних, включаючи SCOPUS, Web of Science, PubMed, EMBASE та базу даних Кокрейнівської бібліотеки, на наявність публікацій про використання ШПЗ у матерів із ЦД 1-го типу. Ключовою кінцевою точкою був час перебування у цільовому діапазоні протягом доби (ЧЦД; 3,5–7,8 ммоль/л). Додатковими кінцевими точками були глікемічні показники за 24 години (середній рівень глюкози в крові (СРГК), час перебування вище за цільовий діапазон (ЧВЦД), час знаходження нижче діапазону (ЧНЦД)), а також час знаходження в цільовому діапазоні (ЧЦД) і ЧВЦД в нічний час.

Результати

Всього було виявлено чотири рандомізовані контрольовані дослідження, що включали 164 учасники. Тільки дослідження з 16 учасниками було зосереджено на використанні ШПЗ у нічний час, у трьох інших дослідженнях основна увага приділялася безперервному 24-годинному використанню ШПЗ. Використання ШПЗ сприяло впливу на ЧЦД протягом доби (стандартизована різниця середніх (СРС)] = 0,53, 95 % довірчий інтервал (ДІ): 0,25, 0,80), ЧЦД у нічний час (СРС = 0,67 , 95% ДІ: 0,39, 0,95) та ЧНЦД у нічний час (<3,5 ммоль/л; СРС = -0,49, 95% ДІ: -0,77, -0,21) порівняно із стандартним лікуванням.

Однак між досліджуваними групами не було виявлено суттєвих відмінностей у ЧНЦД протягом доби, ЧВЦД протягом доби та СРГК. Було проведено аналіз у підгрупах, куди не увійшли дані дослідження, спрямованого на вивчення використання ШПЗ в нічний час. Результати аналізу вказували на те, що безперервне 24-годинне використання ШПЗ призводило до зниження не тільки ЧЦД протягом доби (СРС = 0,41, 95% ДІ: 0,12, 0,71), але і ЧНЦД протягом доби (< 2,8 ммоль/л; СРС = -0,77, 95% ДІ: -1,32, -0,23).

Висновок

Отримані результати вказують на те, що використання ШПЗ може покращити ЧЦД протягом доби та глікемічний контроль у нічний час та супроводжуватися суттєвим зниженням ЧНЦД протягом доби (2,8 ммоль/л) у вагітних жінок із ЦД 1-го типу.

Джерело:

Diabetes, Obesity & Metabolism

Стаття:

Effect of artificial pancreas system use on glycaemic control among pregnant women with type 1 diabetes mellitus: A meta-analysis of randomized controlled trials

Автори:

Mengyun Lei і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: