Мета дослідження полягала в аналізі ефективності систем штучної підшлункової залози (ШПЗ) у вагітних жінок із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу засобами метааналізу.
У вагітних жінок із цукровим діабетом 1-го типу використання штучної підшлункової залози може покращити час перебування у цільовому діапазоні протягом доби та глікемічний контроль у нічний час. Крім того, її безперервне використання протягом 24 годин істотно скорочує час перебування нижче за цільовий діапазон протягом доби.
Мета дослідження полягала в аналізі ефективності систем штучної підшлункової залози (ШПЗ) у вагітних жінок із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу засобами метааналізу.
Було вивчено п'ять баз даних, включаючи SCOPUS, Web of Science, PubMed, EMBASE та базу даних Кокрейнівської бібліотеки, на наявність публікацій про використання ШПЗ у матерів із ЦД 1-го типу. Ключовою кінцевою точкою був час перебування у цільовому діапазоні протягом доби (ЧЦД; 3,5–7,8 ммоль/л). Додатковими кінцевими точками були глікемічні показники за 24 години (середній рівень глюкози в крові (СРГК), час перебування вище за цільовий діапазон (ЧВЦД), час знаходження нижче діапазону (ЧНЦД)), а також час знаходження в цільовому діапазоні (ЧЦД) і ЧВЦД в нічний час.
Всього було виявлено чотири рандомізовані контрольовані дослідження, що включали 164 учасники. Тільки дослідження з 16 учасниками було зосереджено на використанні ШПЗ у нічний час, у трьох інших дослідженнях основна увага приділялася безперервному 24-годинному використанню ШПЗ. Використання ШПЗ сприяло впливу на ЧЦД протягом доби (стандартизована різниця середніх (СРС)] = 0,53, 95 % довірчий інтервал (ДІ): 0,25, 0,80), ЧЦД у нічний час (СРС = 0,67 , 95% ДІ: 0,39, 0,95) та ЧНЦД у нічний час (<3,5 ммоль/л; СРС = -0,49, 95% ДІ: -0,77, -0,21) порівняно із стандартним лікуванням.
Однак між досліджуваними групами не було виявлено суттєвих відмінностей у ЧНЦД протягом доби, ЧВЦД протягом доби та СРГК. Було проведено аналіз у підгрупах, куди не увійшли дані дослідження, спрямованого на вивчення використання ШПЗ в нічний час. Результати аналізу вказували на те, що безперервне 24-годинне використання ШПЗ призводило до зниження не тільки ЧЦД протягом доби (СРС = 0,41, 95% ДІ: 0,12, 0,71), але і ЧНЦД протягом доби (< 2,8 ммоль/л; СРС = -0,77, 95% ДІ: -1,32, -0,23).
Отримані результати вказують на те, що використання ШПЗ може покращити ЧЦД протягом доби та глікемічний контроль у нічний час та супроводжуватися суттєвим зниженням ЧНЦД протягом доби (2,8 ммоль/л) у вагітних жінок із ЦД 1-го типу.
Diabetes, Obesity & Metabolism
Effect of artificial pancreas system use on glycaemic control among pregnant women with type 1 diabetes mellitus: A meta-analysis of randomized controlled trials
Mengyun Lei і співавт.
Коментарі (0)