EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив факторів навколишнього середовища на ефективність алерген-специфічної імунотерапії

сезонний алергічний ринокон'юнктивіт сезонний алергічний ринокон'юнктивіт
сезонний алергічний ринокон'юнктивіт сезонний алергічний ринокон'юнктивіт

У дослідженнях алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ) III фази основне припущення стосувалося наявності причинно-наслідкового зв'язку між алергенним навантаженням та тяжкістю симптомів.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб із сезонним алергічним ринокон'юнктивітом фактори навколишнього середовища, такі як щоденна вологість повітря та щоденне пилкове навантаження, статистично значуще впливають на оцінку за шкалою тяжкості симптомів з урахуванням потреб у лікарських препаратах (CSMS).

Передумови до проведення дослідження

У дослідженнях алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ) III фази основне припущення стосувалося наявності причинно-наслідкового зв'язку між алергенним навантаженням та тяжкістю симптомів. Однак взаємодія між алергенним навантаженням та факторами навколишнього середовища є більш складною. Цей аналіз було проведено з використанням даних дослідження, присвяченого проспективному вивченню впливу факторів довкілля на результати застосування АСІТ.

Методологія

В рамках пошукового «польового» дослідження було виконано оцінку ефективності застосування препарату для модифікованої підшкірної імунотерапії алергенами трав, що включає мікрокристалічний тирозин (MCT) і монофосфорилліпід A (МФЛ) як ад'юванти (препарат PQ Grass), порівняно з плацебо у осіб з алергічним ринітом/ринокон'юнктивітом. Основною кінцевою точкою була оцінка за шкалою CSMS у сезон піку підйому концентрації пилку трав у повітрі.

Також було проведено оцінку щоденної вологості повітря, концентрації озону в повітрі та пилкового навантаження. Для розробки плану пошукового аналізу, в якому оцінювали вплив зазначених факторів навколишнього середовища на кінцеві точки, що вивчаються за даними реальних випадків, використовували ієрархічну лінійну модель зі змішаними ефектами.

Результати

Було встановлено статистично значущий вплив щоденної вологості повітря та щоденного пилкового навантаження на оцінки за шкалою CSMS. Середнє збільшення оцінки за шкалою CSMS після застосування препарату PQ Grass порівняно з плацебо склало від 39,5% (в моделі основного аналізу) без поправки на фактори навколишнього середовища до 55,6% з поправкою (випадки, що спостерігаються).

Висновок

Умови довкілля впливають на тяжкість захворювання, що оцінюється за шкалою CSMS. Облік цього впливу шляхом внесення зазначених показників до аналізу як коваріат дозволить покращити основні результати «польових» досліджень АСІТ III фази.

Джерело:

Annals of Allergy, Asthma & Immunology

Стаття:

ENVIRONMENTAL FACTORS INFLUENCING SYMPTOMS AND USE OF RELIEF MEDICATIONS IN SUBJECTS WITH SEASONAL ALLERGIC RHINOCONJUNCTIVITIS

Автори:

T. Zwingers і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: