EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив епідуральної аналгезії під час пологів на наслідки у новонародженого та матері

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Мета проспективного когортного дослідження полягала у визначенні впливу епідуральної аналгезії під час пологів на наслідки у новонародженого та матері.

Дивитися все

Гловні тези

Згідно з отриманими даними, у вагітних жінок епідуральна аналгезія є надійним перспективним методом полегшення болю.

Передумови до проведення дослідження

Мета проспективного когортного дослідження полягала у визначенні впливу епідуральної аналгезії під час пологів на наслідки у новонародженого та матері.

Методологія

У дослідженні 159 вагітних жінок рандомізували до групи без застосування аналгезії (n = 79) та групи застосування епідуральної аналгезії (n = 80). Для виявлення відмінностей між групами було проаналізовано такі показники, як небажані явища, тривалість пологів, рівень газів артеріальної крові пуповини (парціальний тиск кисню та рН) та оцінка болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ).

Результати

У групі застосування епідуральної аналгезії тривалість пологів у цілому та перший період пологів зокрема були більшими порівняно з групою без застосування аналгезії. Тривалість другого та третього періодів пологів, рівні газів артеріальної крові пуповини та оцінка за шкалою Апгар за 1 хвилину у новонароджених при застосуванні епідуральної аналгезії та без її застосування були співставні. Після коригування за віком, індексом маси тіла до вагітності та даними анамнезу оцінки болю за ВАШ на момент повного розкриття матки (відношення шансів (ВШ) = 0,001), через 24 години після пологів (ВШ = 0,321) та через 8 годин після пологів (ВШ = 0,508) були нижчими у групі застосування епідуральної аналгезії порівняно з групою без застосування аналгезії.

Застосування епідуральної аналгезії знижувало частоту розвитку небажаних явищ протягом 24 годин після пологів (χ2 = 4,750) та збільшило частоту розвитку небажаних явищ протягом 5 хвилин після пологів (χ2 = 10,137).

Висновок

Отже, використання епідуральної аналгезії у вагітних жінок може бути ефективним для зниження болю, пов'язаного з пологами.

Джерело:

Gynecologic and Obstetric Investigation

Стаття:

Effects of using epidural analgesia during delivery on maternal and infant outcomes

Автори:

Fei Shuai і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: