EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив рослинних препаратів на частоту настання вагітності у жінок із безпліддям

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Мета систематичного огляду та метааналізу полягала у вивченні окремих рослинних препаратів та методик традиційної східноазіатської медицини (TEAM), що широко застосовуються у лікуванні жіночої безплідності. В рамках аналізу оцінювали вплив рослинних препаратів на частоту настання вагітності у жінок із безпліддям.

Дивитися все

Гловні тези

Рослинні препарати можуть підвищувати частоту настання вагітності у жінок, які страждають на безпліддя.

Передумови до проведення дослідження

Мета систематичного огляду та метааналізу полягала у вивченні окремих рослинних препаратів та методик традиційної східноазіатської медицини (TEAM), що широко застосовуються у лікуванні жіночої безплідності. В рамках аналізу оцінювали вплив рослинних препаратів на частоту настання вагітності у жінок із безпліддям.

Методологія

Пошук відповідних рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) виконували в наступних системах і базах даних: Східна інтегрована система розширеного пошуку медичної інформації (Oriental Medicine Advanced Searching Integrated System, Science ON, PubMed, Сервісна система інформації про корейські дослідження), Файловий обмінник науково-дослідної інформації (Research Information Sharing Service) та EMBASE. Після виявлення трьох рослинних препаратів, що найчастіше застосовуються в лікуванні жіночої безплідності, було виконано мережевий аналіз публікацій для оцінки тактики TEAM для кожного препарату.

У межах метааналізу оцінювали терапевтичну ефективність рослинних препаратів з погляду підвищення частоти настання вагітності. Методологічну якість РКД детально оцінили за допомогою розширеного посібника зі зведених стандартів звітності про клінічні дослідження (CONSORT) та інструменту для оцінки ризику виникнення систематичної помилки.

Результати

До аналізу включили загалом 18 РКД за участю 2662 добровольців. Найчастіше у лікуванні жіночої безплідності застосовували рослину Cuscuta chinensis Lam. (Tusizi), менш часто - Angelica gigas Nakai (Danggui) і Cyperus rotundus L. (Xiangfuzi). Зазначені рослини, для яких отримані перспективні дані, застосовувалися переважно у лікуванні пацієнтів з нирковою недостатністю або нирковою недостатністю у поєднанні із застоєм крові або застоєм слизу в рамках TEAM.

Результати метааналізу свідчили про суттєве підвищення частоти настання вагітності при застосуванні рослинних препаратів порівняно з плацебо. Небажані явища, які були зареєстровані в рамках включених до аналізу досліджень, мали легкий ступінь тяжкості та зустрічалися нечасто. Методологічна якість РКД згідно з результатами оцінки за допомогою критеріїв CONSORT була визнана незадовільною, хоча загальний ризик виникнення систематичної помилки в аналізованих РКД були низьким.

Висновок

Рослинні препарати – перспективні засоби для лікування жіночої безплідності, які можуть підвищувати частоту настання вагітності. Проте необхідно ретельніше розробляти дизайн досліджень рослинних препаратів з метою підвищення загальної якості майбутніх досліджень у цій галузі.

Джерело:

Journal of Ethnopharmacology

Стаття:

Herbal therapeutics for female infertility: A systematic review and meta-analysis

Автори:

Ji-Yoon Hyun і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: