EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність мобілізації суглобів та акупунктури у пацієнтів після інсульту з хронічним нейропатичним болем

нейропатичний біль нейропатичний біль
нейропатичний біль нейропатичний біль

Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у вивченні впливу комбінації мобілізації суглобів (МС) та акупунктури (АК) на інтенсивність болю, фізичну функцію та ступінь тяжкості депресії у пацієнтів, які одужують після інсульту.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів після інсульту з хронічним нейропатичним болем поєднання мобілізації суглобів та акупунктури ефективно полегшує біль, покращує фізичну функцію та знижує ступінь тяжкості депресії.

Передумови до проведення дослідження

Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у вивченні впливу комбінації мобілізації суглобів (МС) та акупунктури (АК) на інтенсивність болю, фізичну функцію та ступінь тяжкості депресії у пацієнтів, які одужують після інсульту.

Методологія

Загалом 69 пацієнтів, які перенесли інсульт, були рандомізовані на 3 групи: МС+АК, МС та контрольна група. Кожна група включала 23 учасники. Пацієнти у групах МС+АК та МС проходили 30-хвилинні сеанси МС двічі на тиждень протягом 12 тижнів, а учасники групи МС+АК додатково проходили 30-хвилинні сеанси АК один раз на тиждень. Учасники контрольної групи не проходили сеансів МС чи АК.

У кожного учасника окремо до та після 12-тижневого періоду лікування проводили оцінку депресії (за шкалою депресії Центру епідеміологічних досліджень та шкалою депресії Бека), фізичної функції (включаючи інструментальну шкалу повсякденної рухової активності, шкалу повсякденної рухової активності, тест мануальних функцій, функціональну оцінку ходи, тест швидкості ходьби на 10 метрів, діапазон рухів) та болю (з використанням індексу виразності остеоартрозу університетів Західного Онтаріо та Макмастера (WOMAC), індексу болю у плечовому суглобі та інвалідизації, візуальної аналогової шкали (ВАШ)).

Результати

У групі МС + АК спостерігалося виразне зниження інтенсивності болю та поліпшення фізичних функцій порівняно з групою МС та контрольною групою. Крім того, в учасників групи МС + АК та МС було відзначено статистично значуще покращення фізичної функції та зниження депресії порівняно з контрольною групою.

Висновок

МС у поєднанні з АК можна розглядати як перспективний варіант терапії, який може бути корисним для пацієнтів після інсульту із симптомами депресії та зниженням фізичних функцій внаслідок хронічного нейропатичного болю.

Джерело:

PLoS One

Стаття:

Effects of joint mobilization combined with acupuncture on pain, physical function, and depression in stroke patients with chronic neuropathic pain: A randomized controlled trial

Автори:

Ji-Eun Lee і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: