EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив особливостей пацієнта на варіабельність симптомів тривоги при панічному розладі

тривога тривога
тривога тривога

Вторинний аналіз даних кластерного рандомізованого дослідження PARADIES був спрямований на вивчення особливостей пацієнтів, які могли вплинути на прогресування симптомів тривоги протягом одного року.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб із панічним розладом проведення короткочасного втручання, що поєднує елементи когнітивно-поведінкової терапії та методи індивідуального ведення пацієнтів, протягом 12 місяців було ефективним.

Передумови до проведення дослідження

Вторинний аналіз даних кластерного рандомізованого дослідження PARADIES був спрямований на вивчення особливостей пацієнтів, які могли вплинути на прогресування симптомів тривоги протягом одного року.

Методологія

Для кількісної оцінки зв'язку між вихідними характеристиками пацієнтів (застосування різних лікарських препаратів, клінічні та демографічні показники) та зміною симптомів тривоги (за результатами оцінки за допомогою опитувальника тривожності Бека (BAI)) використовували метод множинної лінійної регресії. Фактори, що втручалися в результат, включали методи лікування (у тому числі дотримання графіка прийому у фахівця). До включення всіх незалежних факторів у остаточну багатофакторну модель було проведено оцінку зв'язків між залежними та незалежними змінними з урахуванням одного фактора.

Для пояснення змін оцінки за опитувальником BAI було проведено поетапний відбір незалежних змінних з використанням інформаційного критерію Акаїки для визначення найкращої моделі. Для оцінки можливих взаємодій вивчали розподіл з урахуванням проведеної терапії (контрольна група та групи втручань) та незалежні змінні з використанням багатофакторної моделі. Такий аналіз проводили окремо для груп втручань та контрольної групи.

Результати

З вихідного дослідження (n = 419) до аналізу було включено 236 пацієнтів (56,3 %). У багатофакторній моделі більша тривалість захворювання і більша виразність симптомів тривоги на початковому рівні були значною мірою пов'язані зі зниженням тяжкості симптомів тривоги при проведенні втручань. З іншого боку, наявність депресії тяжкого ступеня на початковому рівні була пов'язана із посиленням симптомів тривоги.

Вихідна тяжкість симптомів тривоги залишалася значною мірою пов'язаною із зміною виразності симптомів тривоги в обох групах. Тим не менш, при проведенні аналізу зі стратифікацією в контрольній групі було виявлено наявність значних зв'язків між виразністю симптомів депресії та тривалістю захворювання із зміною симптомів тривоги.

Висновок

У широкого кола осіб з панічним розладом та агорафобією або без неї, у тому числі за наявності поєднаних симптомів депресії та більшої тривалості захворювання на початковому рівні, короткострокова експозиційна терапія в умовах первинної ланки медико-санітарної допомоги у поєднанні з індивідуальним веденням пацієнта можуть принести користь.

Джерело:

PLoS One

Стаття:

Patient characteristics and changes in anxiety symptoms in patients with panic disorder: Post-hoc analysis of the PARADIES cluster randomised trial

Автори:

Tobias Dreischulte і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: