Метою даного дослідження була оцінка впливу застосування рамосетрону на відновлення функції кишечника після лапароскопічної гінекологічної операції.
Застосування рамосетрону після лапароскопічної гінекологічної операції не сповільнює відновлення режиму спорожнення кишечника. Більше того, рамосетрон продемонстрував порівнянну з дексаметазоном ефективність у контролі післяопераційної нудоти та блювання.
Метою даного дослідження була оцінка впливу застосування рамосетрону на відновлення функції кишечника після лапароскопічної гінекологічної операції.
Включених у дане проспективне рандомізоване контрольоване дослідження пацієнток (n = 88) розподіляли або в групу застосування дексаметазону в дозі 10 мг перед проведенням анестезії (контрольна група) з подальшим введенням аналгетичних препаратів внутрішньовенно (контрольована пацієнтом аналгезія, КПА), або в групу введення фізіологічного розчину в обсязі 2 мл перед проведенням анестезії та рамосетрону в дозі 0,6 мг (дослідна група), що вводиться разом із препаратами КПА.
Статистично значущих відмінностей у часі до першого відходження газів й у часі першого спорожнення кишечника виявлено не було.
Крім того, були відсутні статистично значущі відмінності в потребі в додаткових аналгетичних препаратах та частоті розвитку післяопераційної нудоти та блювання (ПОНБ). Результати множинної лінійної регресії для оцінки факторів, що впливають на час до першого відходження газів, були статистично значущими.
Застосування рамосетрону не уповільнювало відновлення моторики кишечника після лапароскопічної гінекологічної операції, а ефективність препарату в контролі ПОНБ була порівнянна з дексаметазоном. Рамосетрон можна застосовувати в комбінації з препаратами КПА, не переймаючись порушенням процесу відновлення функції кишечника.
The International Journal of Gynecology & Obstetrics
A randomized controlled trial of the effect of ramosetron on postoperative restoration of bowel motility after gynecologic laparoscopic surgery
Hee Yong Kang і співавт.
Коментарі (0)