Мета даного дослідження полягала в оцінці частоти дисменореї серед студенток медичних училищ та вивченні впливу акупресури на стан учасниць групи досліджуваного втручання.
Встановлено ефективність акупресури точки SP6 у полегшенні болю, що виникає під час дисменореї у студенток медичних училищ.
Мета даного дослідження полягала в оцінці частоти дисменореї серед студенток медичних училищ та вивченні впливу акупресури на стан учасниць групи досліджуваного втручання.
Використовуючи стратегію кількісного дослідження та квазіекспериментальний дизайн дослідження з оцінкою до та після втручання, у кількох асоціаціях медсестер у Делі/НКР цілеспрямовано відібрали 60 студенток медичних училищ з дисменореєю. Щоб оцінити наявність взаємозв'язку між оцінками студенток медичних училищ після сеансу акупресури точки SP6 та демографічними змінними було розраховано значення точного критерію Фішера. Оцінку ефективності акупресури точки SP6 проводили з використанням шкали оцінки працездатності, локалізації, ступеня інтенсивності та числа днів з болем при дисменореї (WaLIDD), а для аналізу даних використовували методи описової та логіcтичної статистики.
Середня оцінка після втручання у студенток медичних училищ у групі досліджуваного втручання (4,23) була значно нижчою, ніж у контрольній групі (7,5). Повідомлялося, що середня різниця була статистично значущою при порозі 0,05. На підставі значень точного критерію Фішера встановлено відсутність зв'язку між оцінками після втручання та демографічними змінними при рівні значущості 0,05.
Згідно з результатами дослідження застосування акупресури точки SP6 ефективно зменшувало біль у студенток медичних училищ з дисменореєю.
Latin American Journal of Pharmacy: A Life Science Journal
The Effect of Acupressure on Dysmenorrhea Among Adolescent
Г-жа Lavanya Nandan і співавт.
Коментарі (0)