EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Роль каскадного сімейного скринінгу у підвищенні ефективності лікування спадкового ангіоневротичного набряку

загальна коморбідність загальна коморбідність
загальна коморбідність загальна коморбідність

Мета проспективного дослідження полягала в оцінці ефективності та впливу каскадного сімейного скринінгу у родичів, які перебувають у групі ризику.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування каскадного сімейного скринінгу покращує клінічні та психологічні результати спадкового ангіоневротичного набряку при одночасному зниженні пов'язаних з ним витрат.

Передумови до проведення дослідження

Мета проспективного дослідження полягала в оцінці ефективності та впливу каскадного сімейного скринінгу у родичів, які перебувають у групі ризику.

Методологія

Для виявлення родичів з можливим спадковим ангіоневротичним набряком (СAН) проводили каскадний сімейний скринінг з подальшим збором даних про клінічні, психологічні та пов'язані з САН результати на початковому рівні і через 1 рік наступного спостереження. Додатково оцінювали довгострокові результати та порівнювали їх між індексними пацієнтами та особами, виявленими за допомогою цього методу.

Результати

Зі 179 виявлених родичів 53% були доступні для контакту, і серед них 67% людей погодилися пройти скринінг. З цього числа у 29% (46%) був вперше діагностований САН, при цьому у половини з них симптоми проявилися на початковому рівні (52%). Було виявлено виражену тенденцію, що вказує на більш високу діагностичну ефективність у найближчих родичів, хоча вона й не досягала порога статистичної значущості (57,6% у порівнянні з 33,3%).

У більшої частки учасників з клінічними проявами було досягнуто повної річної ремісії САН (15% порівняно з 46%), що призвело до зниження щорічної кількості госпіталізацій з приводу САН (1 порівняно з 0) та скорочення тривалості госпіталізації (3 дня порівняно з 2 днями) протягом 1 року. У всіх учасників спостерігалося загальне поліпшення якості життя при ангіоневротичному набряку (55% у порівнянні з 35%) та зниження оцінки за підшкалою для оцінки тривоги госпітальної шкали тривоги та депресії (14,35±6,32 у порівнянні з 6,47±4,4, 14).

Результати екстраполяції отриманих даних вказують на те, що каскадний сімейний скринінг забезпечує невелике зниження витрат, пов'язаних з САН, на пацієнта на рік (на 1200 гонконгських дол., що відповідає 153 дол. США). Встановлене граничне значення для рівня C4 вище рекомендованого значення 22,9 мг/дл характеризувалося більш високою специфічністю (77%) і чутливістю (100%).

Висновок

Таким чином, каскадний сімейний скринінг є успішним методом скринінгу сімей з HAО та забезпечує поліпшення як клінічних, так і психологічних результатів, а також зниження витрат, пов'язаних із цим захворюванням.

Джерело:

The Journal of Allergy and Clinical Immunology

Стаття:

Prospective Study on the Efficacy and Impact of Cascade Screening and Evaluation of Hereditary Angioedema (CaSE-HAE)

Автори:

Jane C Y Wong та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: