EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Частота розвитку, фактори ризику та лікування крайових виразок після ГШОА

виразкова хвороба виразкова хвороба
виразкова хвороба виразкова хвороба

Систематичний огляд та метааналіз були проведені для розуміння частоти розвитку, факторів ризику та підходів до лікування крайових виразок після гастрошунтування з одним анастомозом (ГШОА).

Дивитися все

Гловні тези

Після гастрошунтування з одним анастомозом крайові виразки виникають приблизно в 2,59% випадків, при цьому більшість пацієнтів отримують консервативне лікування із застосуванням ІПП.

Передумови до проведення дослідження

Систематичний огляд та метааналіз були проведені для розуміння частоти розвитку, факторів ризику та підходів до лікування крайових виразок після гастрошунтування з одним анастомозом (ГШОА).

Методологія

Пошук відповідної літератури, що стосується ГШОА, в якій автори повідомляли про крайові язви, був проведений у таких базах даних, як Scopus, MEDLINE та база даних Кокрейнівської бібліотеки. Була зібрана інформація про фактори ризику, частоту розвитку, основні демографічні характеристики та лікування цього захворювання.

Результати

Згідно з результатами аналізу 32 досліджень, у яких взяли участь загалом 8868 добровольців, індекс маси тіла та середній вік учасників досліджень склали 47,6 ± 5,6 кг/м2 та 40,9 ± 4,5 року відповідно. У когорті близько 72% становили жінки, про передопераційну гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) повідомили 20,6%. Слід зазначити, що 14,1% пацієнтів після хірургічного втручання було призначено профілактику інгібіторами протонної помпи (ІПП), при цьому повідомлялося про розвиток крайових виразок у 228 пацієнтів.

Частота розвитку крайових виразок склала 2,59%: у 53 пацієнтів симптоми з'явилися протягом року, у 24 пацієнтів симптоми з'явилися через 31 місяць, а у 5 пацієнтів симптоми з'явилися через 6 років. Однак у 146 учасників не було зафіксовано час появи симптомів. З-поміж цих випадків у 65 пацієнтів за допомогою ендоскопічного дослідження був поставлений діагноз крайової виразки, у тому числі у 11 безсимптомних пацієнтів і 54 симптоматичних пацієнтів. Автори не уточнили вибір діагностичного дослідження для решти 163 учасників. Що стосується лікування, 89,7% пацієнтів отримували консервативне лікування за допомогою ІПП, а 10,3% віддали перевагу хірургічному втручанню для видалення крайових виразок.

Висновок

Крайові виразки є рідкісними ускладненнями після ГШОА, причому більшість пацієнтів отримують консервативне лікування із застосуванням ІПП. Існує потреба у більш масштабних та добре структурованих дослідженнях з вивчення факторів ризику, методів діагностики та лікування крайових виразок після ГШОА.

Джерело:

Obesity Surgery

Стаття:

Marginal Ulcers Following One-Anastomosis Gastric Bypass: a Systematic Review and Meta-analysis

Автори:

Shiela Lee та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: