Мета даного популяційного когортного дослідження полягала в оцінці ризику тяжких інфекцій у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП), підтвердженою даними біопсії.
У пацієнтів з НАЖХП, підтвердженою даними біопсії, ризик госпіталізації у зв'язку з важкими інфекціями вищий, ніж у їхніх рідних братів та сестер та у загальній популяції.
Мета даного популяційного когортного дослідження полягала в оцінці ризику тяжких інфекцій у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП), підтвердженою даними біопсії.
У дослідження було включено 12 133 дорослих пацієнта з гістологічно підтвердженою НАЖХП, включаючи простий стеатоз (n = 8232), стеатогепатит без фіброзу (n = 1378), фіброз без цирозу печінки (n = 1846) та цироз печінки (n = 678). Група порівняння включала 57 516 (≤5) добровольців відповідних за віком, статтю, календарним роком та місцем проживання. Випадки серйозних інфекцій, які потребують госпіталізації, виявляли із використанням національних реєстрів Швеції. Для розрахунку відношення ризиків для НАЖХП та її гістопатологічного підтипу використовували багатофакторну регресійну модель Кокса.
Приблизно за 14,1 року з приводу розвитку тяжких інфекцій було госпіталізовано 37,2% пацієнтів із НАЖХП (n=4517) та 26,2% учасників групи порівняння (n=15075). У пацієнтів з НАЖХП частота розвитку тяжких інфекцій була вищою, ніж у групі порівняння (32,3 та 17,0 випадки на 1000 пацієнто-років) при скоригованому відношенні ризиків (ВР) 1,71. Найчастіше спостерігалися респіраторні інфекції (13,8 випадки на 1000 пацієнто-років) та інфекції сечовивідних шляхів (11,4 випадки на 1000 пацієнто-років).
Відмінність абсолютних ризиків протягом 20 років після встановлення діагнозу НАЖХП склала 17,3%, що свідчить про розвиток додаткової тяжкої інфекції у кожного шостого пацієнта з НАЖХП. Була встановлена кореляція між ризиком розвитку тяжких інфекцій та ступенем тяжкості НАЖХП згідно з даними гістологічного дослідження: підвищений ризик був відзначений для цирозу печінки (ВР 2,32), фіброзу без цирозу печінки (ВР 1,77), стеатогепатиту без фіброзу ) і простого стеатозу (ВР 1,64). Крім того, у пацієнтів з НАЖХП спостерігався підвищений ризик розвитку тяжких інфекцій порівняно з їхніми рідними братами та сестрами (ВР 1,54).
Наявність НАЖХП пов'язана з підвищеним ризиком розвитку тяжких інфекцій, які потребують госпіталізації. Підвищений ризик відзначається не лише у порівнянні із загальною популяцією, а й у порівнянні з рідними братами та сестрами пацієнтів. Крім того, ризик розвитку тяжких інфекцій підвищується з прогресуванням НАЖХП.
Clinical Gastroenterology and Hepatology
Risk of Severe Infection in Patients with Biopsy-Proven Non-Alcoholic Fatty Liver Disease – A Population-Based Cohort Study
Fahim Ebrahimi і співавт.
Коментарі (0)