EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив пандемії коронавірусної інфекції на психічне здоров'я лікарняного персоналу

коронавірусна інфекція коронавірусна інфекція
коронавірусна інфекція коронавірусна інфекція

Для визначення частоти розвитку депресії, тривожності та інших порушень психіки серед лікарняного персоналу під час спалаху інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, було проведено комплексний огляд 44 досліджень.

Дивитися все

Гловні тези

Під час пандемії коронавірусної інфекції (COVID-19) було зареєстровано високу частоту розвитку порушень психічного здоров'я серед лікарняного персоналу. Ці порушення супроводжувалися такими симптомами, як безсоння, депресія та тривожність.

Передумови до проведення дослідження

Для визначення частоти розвитку депресії, тривожності та інших порушень психіки серед лікарняного персоналу під час спалаху інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, було проведено комплексний огляд 44 досліджень.

Методологія

Пошук відповідних досліджень проводили в електронних базах даних, таких як PsycINFO, EMBASE, CINAHL та Medline/PubMed. У заключний аналіз було включено 44 із 1298 знайдених досліджень, у яких вивчали частоту розвитку 16 різних порушень психічного здоров'я.

Мета-аналіз цих досліджень було проведено з використанням моделі випадкових ефектів. Для оцінки неоднорідності використовували індекс I2. Оцінку систематичної помилки, пов'язаної з переважною публікацією позитивних результатів, було проведено з використанням індексу Луї Фурія - Канаморі (LFK) та тесту Еггера (Egger). Аналіз даних проводили за допомогою програмного забезпечення STATA 17.0. Для оцінки якості систематичних оглядів використовували інструмент AMSTAR-2, а оцінки якості доказів — систему розробки, оцінки та експертизи ступеня обгрунтованості клінічних рекомендацій (система GRADE).

Результати

Симптоми тривожності (поширеність: 29,9%) та депресії (поширеність: 28,4%) були присутні у третини лікарняного персоналу, при цьому 40% мали ті чи інші порушення сну. Серед лікарняного персоналу були поширені низька якість життя, погане самопочуття, симптоми, пов'язані з наявністю страху, і навіть симптоми гострого стресу. Якість доказів, що відносяться до теми дослідження, була низькою або дуже низькою.

Порівняно з лікарями, у середнього медичного персоналу виразність тривожності, депресивної симптоматики та порушень сну була вищою. У лікарів була виявлена ​​більш висока поширеність посттравматичного стресового розладу і гострого стресу. Порівняно з персоналом чоловічої статі, у співробітників жіночої статі було виявлено більш високу виразність тривожності, порушень сну та депресії. Більш ніж у половини медичних працівників первинної ланки були безсоння і гострий стрес.

Висновок

Спалах коронавірусної інфекції вплинув на психічне здоров'я лікарняного персоналу. У лікарів переважно були симптоми, пов'язані зі стресом і посттравматичним стресовим розладом, а у середнього медичного персоналу — симптоми, пов'язані з порушеннями сну, депресією та тривожністю.

Джерело:

International Journal of Nursing Studies

Стаття:

Impact of the COVID-19 pandemic on the mental health of hospital staff: An umbrella review of 44 meta-analyses

Автори:

Elena Dragioti і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: